2020 02 28

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

A. Kulikausko fotografijų paroda „Jonas“

Eglės Žukauskaitės nuotrauka

Vasario 13 d., ketvirtadienį, 17 val. Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje Kaune vyko fotografo Arūno Kulikausko fotografijų parodos JONAS, skirtos Jonui Mekui atminti, atidarymas.

Fotografas A. Kulikauskas gimė 1959 m. Kaune. Prieš apsigyvendamas Ukmergėje, jis nemažą gyvenimo dalį praleido anapus Atlanto. Nauji keliai išeivijoje jauną fotomenininką su fotografijomis užanty atvedė į Niujorke J. Meko įkurtą avangardinių filmų muziejų-archyvą (Anthology Film Archives). Ten jau kurį laiką kūrusiam J. Mekui ištartas paprasčiausias „labas“ tapo jųdviejų daugiau nei dešimtmetį trukusio bendradarbiavimo ir draugystės pradžia.

Eglės Žukauskaitės nuotrauka
Eglės Žukauskaitės nuotrauka

Dirbant ir kuriant Antologijos salėse, A. Kulikauskui teko laimė gerai pažinti ne tik eksperimentinį kiną, niujorkietišką gyvenimo ritmą, įvairaus plauko meno mylėtojus, gal net ir patį save, tačiau ir avangardinio kino krikštatėviu pramintą J. Meką. Kaip jauną ir potencialų bendratautį kūrėją, A. Kulikauską savo globon kartą priėmęs J. Mekas galiausiai tapo artimu fotografo draugu. Būnant šalia J. Meko, A. Kulikausko juosta į jį žvelgia iš tokios pat artimos ir kasdieniškos pusės – bekasantį sniegą ar besisukantį būryje artimų draugų.

A. Kulikausko teigimu, jo J. Meko fotografijų kolekcija ties čia nesibaigia. „Mano archyve yra dar daug niekur ir niekada nerodytų kadrų“, – sako fotografas ir žada nenustoti dalintis savo kūryba su visais, kuriems įdomu.

Eglės Žukauskaitės nuotrauka
Eglės Žukauskaitės nuotrauka

Parodą aplankyti galite Adamkaus bibliotekos-muziejaus darbo laiku (antradieniais–penktadieniais nuo 10 iki 16 valandos, šeštadieniais – nuo 10 iki 14 val.).