Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2020 02 29

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Mirė dainininkė Nelly Paltinienė

Dainininkė Nelly Paltinienė. Evgenios Levin nuotrauka

Šeštadienį, vasario 29-ąją, mirė 92-uosius ėjusi dainininkė Nelly Paltinienė. Žinią apie mirtį Bernardinai.lt pranešė jos bičiulis kun. Arūnas Peškaitis OFM. 

„Nelly Paltinienė buvo epochinė dainininkė, nepripažino konvencijų, sovietiniais laikais dainavo visiškai laisvai. 1982 m. išvyko iš Lietuvos į Vokietiją, jos įrašai buvo uždrausti, tik Atgimimo laikotarpiu ji vėl pradėjo koncertuoti. Esu girdėjęs sakant, kad Lietuvos estradoje buvo tik dvi ikonos: Stasys Povilaitis ir Nelly Paltinienė. Dabar abiejų nebėra. Jos dainos man simbolizavo meilę ir laisvę, atvirumą ir nuoširdumą. Tokios charizmos neturėjo nė vienas dainininkas“, – kalbėjo kun. A. Peškaitis.

Dainuoti N. Paltinienė pradėjo 1951 m. Klaipėdos miesto Ryšių darbuotojų profsąjungos meninės saviveiklos ansamblyje, vadovaujamame Aurelijos Daunorienės. Ansamblyje iki pradėdama dainuoti N. Paltinienė grojo gitara. Kūrybinės veiklos pradžioje dainavo dainas iš kino filmų, operečių arijas bei kitas tuo metu populiarias dainas. 1960 m. perėjo dainuoti į Klaipėdos miesto kultūros namų estradinį orkestrą. 1961 m. Nelly atėjo į Arvydo Paltino vadovaujamą ansamblį, kuris vėliau pasivadino „Kopų balsais“.

„Kopų balsuose“ susikūrė pirmasis Lietuvoje – N. Paltinienės ir Eugenijaus Ivanausko – estradinis vokalinis duetas. Spaudoje šis duetas pirmą kartą paminėtas 1967 m. Pažymėtina, kad tai pats ištikimiausias duetas – nuo pat susikūrimo dainininkai dainavo tik kartu arba kiekvienas atskirai soliniuose koncertuose. Kaip duetas jie nuo 1967 m. iki 1982 m. ir nuo 1993 iki 2007 m. spalio kartu koncertavo Lietuvoje ir užsienyje. Tik dėl sovietinės ideologijos sampratos duetas negalėjo dainuoti kartu nuo 1982 m. (N. Paltinienė gyveno užsienyje). Ansamblyje „Kopų balsai“ ji dainavo iki pat išvykus į Vakarų Vokietiją (1982 m.). Gyvendama Vokietijoje rengė solinius koncertus išeivijos lietuviams JAV, Kanadoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje. Nuo 1989 m. vėl koncertuoja ir Lietuvoje.

2011 m. spalio 22 d. N. Paltinienė Lietuvos Nacionaliniame operos ir baleto teatre paminėjo sceninės veiklos šešiasdešimtmetį.

Nelly Paltinienė. Evgenios Levin nuotrauka
Dainininkė Nelly Paltinienė su vyru, choro bei orkestro dirigentu Arvydu Paltinu. Kęstučio Vanago / BFL nuotrauka

Kęstučio Vanago / BFL nuotrauka

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu