Patinka tai, ką skaitai? Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2020 03 01

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Laisvės kupina Nelly Paltinienės muzika

Nelė Paltinienė
Nelly Paltinienė. Andriaus Ufarto / „BNS Foto“ nuotrauka

„Scena – mano didžiausia laimė“, – yra sakiusi dainininkė Nelly Paltinienė. Kviečiame prisiminti keletą šios epochą apibrėžiančios dainininkės dainų.

Muzikinę karjerą N. Paltinienė pradėjo 1951-aisiais Klaipėdoje, Ryšių darbuotojų profsąjungos ansamblyje, atliko filmų, operečių arijas, populiarias dainas. Nuo 1961-ųjų dainavo vėliau vyru tapusio Arvydo Paltino ansamblyje „Kopų balsai“, sukūrė duetą su Eugenijumi Ivanausku.

Nuo 1982-ųjų N. Paltinienė gyveno Manheime, 1989-aisiais grįžo į Lietuvą, tęsė čia koncertinę karjerą. Nepriklausomybės metais ji su vyru gyveno ir Lietuvoje, ir Vokietijoje, nuolat Manheime daininikė gyveno pastaruosius ketverius metus.

Vinilinė garso plokštelė „Neringai“. Dainuoja Nelly Paltinienė ir Eugenijus Ivanauskas. Alytaus kraštotyros muziejaus archyvo nuotrauka

„Nelly Paltinienė buvo epochinė dainininkė, nepripažino konvencijų, sovietiniais laikais dainavo visiškai laisvai. 1982 m. išvyko iš Lietuvos į Vokietiją, jos įrašai buvo uždrausti, tik Atgimimo laikotarpiu ji vėl pradėjo koncertuoti. Esu girdėjęs sakant, kad Lietuvos estradoje buvo tik dvi ikonos: Stasys Povilaitis ir Nelly Paltinienė. Dabar abiejų nebėra. Jos dainos man simbolizavo meilę ir laisvę, atvirumą ir nuoširdumą. Tokios charizmos neturėjo nė vienas dainininkas“, – kalbėjo kun. A. Peškaitis.

Nelly Paltinienė – „Lyg paukštė“

Nelly Paltinienė (su Edmundu Kučinsku) – „Tango“

Nelly Paltinienė – „Dar ne ruduo“

Nelly Paltinienė ir Eugenijus Ivanauskas – „Tu ateik į pasimatymą“

Nelly Paltinienė – „Pasvajokime kartu“

„Kopų balsai“ – „Jeigu meile tiki“

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Sunku skaityti smulkų tekstą?

Padidink raides, spausdamas ant aA raidžių ikonėlės straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Paremk!

Paremsiu