Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2020 03 05

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Paroda „Kvadratas“ – išsamiausia ekspozicija, skirta režisieriui E. Nekrošiui

Režisierius Eimuntas Nekrošius. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus ir teatras „Meno fortas“ kviečia į iškilaus režisieriaus Eimunto Nekrošiaus gyvenimo ir kūrybos retrospektyvą. Nuo kovo 13 dienos Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje pristatomas keturių parodų ciklas sąlyginiu pavadinimu „Kvadratas“. Tai išsamiausia šiuo metu esanti ekspozicija, skirta pasauliniu mastu pripažintam menininkui.

Teatras „Meno fortas“ parengė ir pristato teatro fotografo Dmitrijaus Matvejevo darbų rinkinį-dedikaciją Eimunto Nekrošiaus spektaklių ir kūrybos proceso kasdienybės akimirkoms „Nekrošiaus teatras: abipus uždangos“.

Kita paroda, apibrėžianti E. Nekrošiaus kūrybinę geografiją – tai teatre „Meno fortas“ ir daugelyje kitų šalių teatrų, kurių scenose dirbo Maestro, spektaklių plakatų kolekcija. Didžiojoje Lietuvos teatro muzikos ir kino muziejaus salėje rodoma paroda „Eimunto Nekrošiaus meno fortas“. Ši ekspozicija, apkeliavusi Neapolio (Italija), Liublino (Lenkija) bei Sankt Peterburgo (Rusija) tarptautinius festivalius, praėjusių metų rudenį rodyta Nacionalinėje dailės galerijoje, naujai pristatoma mūsų muziejuje. Parodoje, kuri remiasi Mariaus Nekrošiaus ir Nadeždos Gultiajevos autoriniais darbais, pamatysite garsių spektaklių atsiradimo procesą nuo paprasčiausio eskizo, idėjos iki tikrų scenoje buvusių objektų, gyvavusių su spektakliais ir apkeliavusių daugelį teatro scenų. Lankytojai, nesuspėję pamatyti šios parodos Nacionalinėje dailės galerijoje, galės su ja susipažinti dabar.

Lietuvos teatro muzikos ir kino muziejaus ekspozicija „Ateičiai iš praeities“ skiriama mažiau tyrinėtiems ar iš Kultūros medijos jau išstumtiems biografiniams faktams, Eimunto Nekrošiaus menininko tapsmo raidai, mokslo, studijų metams, diplomo gynimo, Kauno Dramos teatro ankstyvajam periodui. Speciali ekspozicija skiriama Valstybiniame Jaunimo teatre praleistiems kūrybinio proveržio metams – šešiems E. Nekrošiaus spektakliams, su kuriais Jaunimo teatras pro geležinę uždangą prasiveržė į tarptautinę erdvę ir reprezentavo Lietuvą kaip aukštos teatro kultūros valstybę.

Numatyti vakarai-susitikimai su ankstyvojo E. Nekrošiaus kūrybos periodo liudininkais. Retrospektyvinių susitikimų metu bus toliau renkama ir vėliau apibendrinama medžiaga tęstiniams šios iškilios Lietuvos teatro asmenybės tyrinėjimams bei analizei.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus ir teatro „Meno fortas“ informacija

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite