Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Popiežius Pranciškus prašo kunigų nešti Komuniją užsikrėtusiems koronavirusu

EPA nuotrauka

Antradienį, kovo 10 d. rytą, popiežius Pranciškus aukojo šv. Mišias savo namų koplyčioje, o prieš Mišias sakė, kad jas aukoja už užsikrėtusiuosius ir sergančiuosius koronavirusu. Ateinančiomis dienomis bus galima stebėti popiežiaus Mišių tiesiogines transliacijas Vatican News portale. Popiežiaus šv. Mišių transliacija prasideda 7 val. Romos laiku ir tęsiasi maždaug pusę valandos. 

Trečiadienis, kovo 11-oji, Romos vyskupijoje buvo paskelbta pasninko ir maldos diena, kad kuo greičiau pasibaigtų koronaviruso epidemija. 
 
Popiežius Pranciškus taip pat dar kartą priminė apie labai įtemptą situaciją Turkijos ir Graikijos pasienyje, kur susibūrė tūkstančiai pabėgėlių. Ant vienos svarstyklių pusės atsidūrė jų beviltiška padėtis ir jų orumo apgynimo klausimas, ant kitos – saugumo problemos ir savo interesų siekis. 

„Nenorėčiau, kad dėl skausmo ir didelės epidemijos būtų pamiršti vargšai sirai, kurie kenčia prie Graikijos ir Turkijos sienos: ši tauta kenčia jau daug metų. Jie turi bėgti nuo karo, bado, ligų. Nepamirškime ten kenčiančių brolių ir seserų, daugybės vaikų“, – pridūrė Šventasis Tėvas.

„Šiuo metu noriu kreiptis į visus, užsikrėtusiuosius virusu, kenčiančiuosius nuo šios ligos, gyvenančius nežinioje dėl kitų ligų. Iš širdies dėkoju ligoninių personalui, gydytojams, slaugams ir slaugėms, savanoriams, kurie šią sunkią valandą yra šalia kenčiančių žmonių. Dėkoju visiems krikščionims, visiems geros valios vyrams ir moterims, kurie meldžiasi šią akimirką vieningai, kad ir kokiai religinei tradicijai priklausytų. Ačiū iš širdies už šias pastangas“, – kalbėjo popiežius Pranciškus.
 
„Melskime Viešpatį taip pat už mūsų kunigus, kad jie išdrįstų išeiti ir lankyti ligonių, jiems atneštų stiprinantį Dievo žodį ir Eucharistiją ir kad palydėtų medicinos darbuotojus bei savanorius jiems vykdant savo uždavinius“, – dvasininkus ragino popiežius. 

Pagrindinis maldos dienos momentas buvo Mišios trečiadienio vakarą diecezinėje Marijos – Dievo Meilės Motinos šventovėje, Romos miesto pietiniame pakrašty, kurias aukojo popiežiaus vardu Romos vyskupijai vadovaujantis kardinolas vikaras Angelo De Donatis. Dėl visoje Italijoje paskelbto viešų susibūrimų draudimo, Mišias kardinolas aukojo tuščioje šventovėje, be maldininkų. Mišias transliavo televizija, buvo galima jas tiesiogiai sekti per interneto portalus ir socialinius tinklus. Prieš Mišias buvo perduotas Romos vyskupo – popiežiaus Pranciškaus – maldos įrašas.

Skelbiant ypatingą Romos vyskupijos maldos ir pasninko dieną, kad greičiau sėkmingai baigtųsi dabartinė koronaviruso sukelta krizė, buvo prisimintas didysis maldos vajus, paskelbtas 1944 m., prašant Marijos užtarimo, kad Romos miestas būtų apsaugotas nuo karo veiksmų.