2020 03 20

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Išpažintis automobilyje – tikinčiuosius sužavėjo netikėta kunigo iš JAV idėja

Kunigas Scottas Holmeris. Michaelo O’Connello nuotrauka, Patch.com

JAV kunigas kūrybingai išsprendė dilemą, kaip užtikrinti tikinčiųjų saugumą išpažinties metu. Vašingtono arkivyskupijos Šv. Eduardo išpažinėjo parapijos kunigas tapo bemaž žvaigžde po to, kai parapijiečiai išplatino fotografiją, kur jis „drive-through“ (liet. „pravažiuojamoje“) klausykloje klauso parapijiečių išpažinčių.

Kunigas Scottas Holmeris parapijos internetiniame puslapyje išplatino laišką, kuriame, žadėdamas kasdien bendrauti, kad parapijoje būtų išlaikytas tarpusavio ryšys, drąsina savo parapijiečius: „Šv. Mišios yra katalikų gyvenimo širdis. Man labai liūdna, kai dėl ligos ar kitų rimtų įsipareigojimų bendruomenė negali susitikti. Be abejo, tai, kad nė vienas iš mūsų negali dalyvauti šv. Mišiose dėl šiandien visus ištikusios sveikatos krizės, keliančios grėsmę mūsų tautai ir visam pasauliui, kelia didžiulį liūdesį.“

Parapijos kunigas savo bendruomenės prašo, jam šv. Mišias aukojant privačiai, vienytis maldoje: „Šiomis dienomis daugiau laiko skirti asmeninei maldai, taip pat nenutraukiant maldos, pasninko ir gailestingumo darbų, gavėnios praktikų.“

Kunigas Scottas Holmer’is. Michaelo O’Connello nuotrauka, Patch.com

Toliau kunigas paaiškina, kodėl jis nusprendė įrengti lauko „klausyklą“, kur išpažintį galima atlikti neišlipus iš automobilio ir išlaikant saugų atstumą: „Kadangi atvėrus bažnyčią ar biurą lankytojams negaliu garantuoti jūsų fizinio saugumo, įrengiau „pravažiuojamą klausyklą“ ir išklausysiu jūsų išpažinčių parapijos mašinų stovėjimo aikštelėje.“ Kunigas Scottas Holmeris aikštelėje išpažinčių klauso tuo pačiu metu, kaip klausydavo ir bažnyčioje. Nors laiške perspėja, kad išpažintį tektų atidėti iki kitos dienos, jei pradėtų smarkiai lyti.

Toks išpažinčių klausymo būdas yra saugus tiek kunigui, tiek penitentui. Žinoma, kunigo pasiaukojimas ir kūrybiškumas neliko nepastebėtas katalikų bendruomenės ne tik JAV, bet ir visame pasaulyje. Šią tarnystę kunigui padeda įgyvendinti seminaristai, kurie reguliuoja eismą ir užtikrina, kad visi atvažiavusieji liktų saugūs. 

„Panašu, kad tai yra gavėnia, kokios dar nėra buvę. Tikiu, jog Viešpats kviečia mus labiau rūpintis savo kaimynų gerove ir suteikia galimybę dėl jų aukotis. Kokia puiki gavėnios atgaila! Būkite tikri, meldžiuosi už jus visus. Prašau melstis už visų mūsų parapijiečių bei kiekvieno bendruomenės nario sveikatą ir gerovę. Aš jūsų visų jau labai pasiilgau“, – savo laišką parapijiečiams baigia kunigas Scottas Holmeris.

Parengė Toma Bružaitė