Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Šv. Ignaco Lojolos laiškas dėl koronaviruso nerimaujantiems žmonėms

Jezuitai.lt fotomontažas

Laišką užrašė Nikolaas Sintobin SJ, kuris yra knygos „Apie jėzuitus – ir nerimtai. Humoras ir dvasingumas“ autorius

Brangūs žmonės žemėje,

matau, jog jums sunku rasti tinkamą laikyseną koronaviruso atžvilgiu. Tai nėra keista. Per pastaruosius kelis dešimtmečius mokslas padarė tokią pažangą, kad jūs tikėjotės, jog kiekvienos problemos sprendimą galima rasti akimirksniu. Dabar visame pasaulyje tampa aišku, kad tai yra iliuzija. Daugeliui iš jūsų tai kelia sąmyšį.

Aš pats kovojau su lėtine liga daugiau nei trisdešimt metų. Būdamas sparčiai augančio jėzuitų ordino vyriausiasis generolas, penkiolika metų kasdien susidurdavau su visomis įmanomomis ir neįmanomomis problemomis. Norėčiau jums pateikti keturis patarimus, kaip išgyventi šiuos sunkius laikus. Jie yra paimti iš mano patirties.

1. Šio koronaviruso metu pakluskite gydytojams, mokslininkams ir kompetentingoms institucijoms, lyg tai būtų pats Dievas. Net jei nesutinkate su jų sprendimais ar gerai jų nesuprantate, nuolankiai sutikite, kad verta pasikliauti jų žiniomis ir patirtimi. Tai suteiks jums ramią sąžinę ir leis įnešti savo indėlį sprendžiant krizę.

2. Saugokitės baimės. Baimė niekada neateina iš Dievo ir neveda į Dievą. Baimė dažnai teigia visas galimas priežastis, kodėl turėtumėte bijoti. Šios priežastys dažniausiai yra teisingos. Tik nereikia to bijoti. Taip pat ir dabar Viešpats rūpinasi jumis. Aš tai žinau iš gerai informuoto dangaus šaltinio. Patirtis rodo, kad Jis gali rašyti tiesiai ant kreivų žemiškų linijų. Išdrįskit jomis pasitikėti.

3. Krizės metu iš maldos naudos ne mažiau, o daugiau. Apdovanokit save atsidavimu Jo meilei. Tai yra geriausias priešnuodis baimei.

4. Galiausiai, nepamirškite gyventi ir mėgautis gyvenimu. Kad ir kas nutiktų, kiekviena suteikta sekundė yra unikali ir brangi dovana. Korona virusas nieko negali padaryti, kad tai pakeistų.

Besivienijantis su jumis nuolatinėje maldoje,

+ Ignacas

Dangus

2020 m. kovo 14 d., Žemės laikas

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite