2020 03 22

Vytautas Landsbergis

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Viską nurašys karas?

Nuotraukos autorius Paulius Peleckis/BFL
© Baltijos fotografijos linija

Toks požiūris, tik be klaustuko, ateina iš sovietijos ir dabartinės posovietijos.

O „visko“, ką reiktų nurašyti, prisidirbo materialistinis vartotojų pasaulis. Šūkiai „vartok, vartok“, pirk dėl pirkimo, nes tuo palaikai gamybą (ir darbo vietas), nors tavo tvariausias gaminys yra šiukšlės, – visa ta civilizacinė konstrukcija patyrė karūnėlės nokdauną. Arba viskas atsisuko sukirmijusiu antruoju „vartojimo“ lazdos galu.


Žūstantys dvasiniuose ir nebeperdirbamos taros šiukšlynuose dvikojai planetos klajūnai pasąmoningai arba atvirai ilgisi karo, gamina visuotinį bei realiai jau vykstantį ir dar būsimą karą.

Yra besididžiuojančių žmogui pražūtingais „didžiaisiais“ ir projektuojamais juolab didesniais karais. Net branduolinis (nedidelis!) jau priimtinas apsvaigusiems fiureriams.

Moraliai žlugo „gamyba“ reklamų blaškomam vartotojui ir toje daiktų bei ginklų gamyboje – nestygstanti „pažanga“. Į bedugnę, tai darosi aišku. Bet jeigu aišku Gretai Thunberg, tai nebūtinai prezidentams. Šventasis Tėve, susikviesk visų tikėjimų lyderius bendrai maldai. Įvairių vardų turįs Dievas žiūri ir vertina, ar žmogučiai savo puikybėje dar verti gyventi.

Lietuvos žmonės, man regis, dar turi meilės ir neįklimpę viešpatavimo puikybėse.

Dievas, beje, yra gamta (regimasis Dievo pavidalas) arba atvirkščiai – Gamta yra Dievas, nes ji yra neklystąs teisingumas. Jos neapgausi, neišsimeluosi, tik pasirinksi. Kelią ir akmenį kelio gale. Jeigu žmonėmis pasivadinę planetos gyventojai išties nevykę, planeta jų paprasčiausiai nusikratys. Kad pati išliktų. Jei nenusikratys, jiems atleista. Perspejančių signalų, ir kaskart garsesnių, ateina gausiai, o kurtiesiems dabar kalba karūnos virusas.

„Dievo rykštė ir koronė“, giedodavo senoliai, ir štai atėjo ponia koronė.

Tačiau nebūtinai bausmė. Tiesiog žadintuvas. Pabusk, žmonija, ir prašyk Gamtos bei savo brolių atleidimo.

Du žydų išminčiai antai televizijoje dėstė, kad ši pandemija – gelbstintis signalas. Gal pažadins žmoniškumą, sveiką protą, atmes beprasmizmą ir beprotišką išganingo karo laukimą. Gal.

P.S. Kantrūs skaitytojai, prisidėkite prie Laisvės TV iniciatyvos ir skirkite pinigų mūsų medikų aprūpinimui. Parodykim, kad esame jiems be galo dėkingi už pasiaukojimą ir darbą.

Gavėjas: VŠĮ Laisvės TV
Bankas: Swedbank, AB
Swift: HABALT22
Sąskaitos numeris: LT16 7300 0101 5692 7144
Aukojimo paskirtis: Laikykitės, medikai!