2020 03 23

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

O. Koršunovo teatras keliasi į virtualią erdvę

Kadras iš rež. Oskaro Koršunovo spektaklio pagal Sofoklį „Oidipas karalius“ (2002 m.). Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka

Režisierius Oskaras Koršunovas ir jo OKT/Vilniaus miesto teatras, šiame sezone švenčiantis dvi svarbias sukaktis – režisieriaus kūrybinį 30-metį ir teatro veiklos 20-metį, karantino metu ragina teatro mylėtojus likti namuose ir pristato jiems specialų spektaklių vaizdo peržiūrų ciklą. Jame – tiek patys pirmieji O. Koršunovo darbai, tiek vėliau sukurti spektakliai.

OKT/Vilniaus miesto teatras kiekvieną savaitę pristatys po vieną spektaklį, kurį teatro mėgėjai galės pasižiūrėti neišeidami iš namų. Peržiūrų ciklą simboliškai pradės pirmasis O. Koršunovo spektaklis „Ten būti čia“ pagal Daniilo Charmso kūrinius, šiomis dienomis minintis savo 30-metį. Jau po šios premjeros teatro kritikai neatsitiktinai savo recenzijų pavadinimuose kėlė naujo teatro gimimo klausimą: „Oskaro Koršunovo teatras?“

„Ten būti čia“ premjera įvyko praėjus lygiai 11 dienų po kovo 11-osios. Tai buvo viena pirmųjų premjerų nepriklausomoje Lietuvoje ir neabejotinai ryškiausias atsikuriančios Lietuvos teatro įvykis, nebesutilpęs vien tik teatre. Frazes iš spektaklio citavo visi ir visur: jaunimas gatvėje, studentai universitetuose ir netgi pats Vytautas Landsbergis.

Derėtų paminėti, kad režisierius O. Koršunovas ir jo teatras apskritai pirmieji pristatė spektaklio tiesioginę transliaciją internetu. Tai įvyko beveik prieš dvidešimt metų, 2001-aisiais. Tiesiogiai buvo transliuojama spektaklio „Parazitai“ pagal Mariaus von Mayenburgo pjesę premjera.

Tarp pirmųjų šio ciklo virtualių teatro seansų – spektakliai pagal Daniilo Charmso, Aleksandro Vvedenskio, Sofoklio, Jevgenijaus Griškoveco, Williamo Shakespeare’o kūrinius. Tai tik pradinis repertuaras, kurį vėliau papildys kiti spektakliai, gimę OKT/Vilniaus miesto teatre per jo dvidešimt veiklos metų.

Nuorodos į spektaklių peržiūras kiekvieną savaitę atsiras OKT/Vilniaus miesto teatro feisbuko paskyroje ir interneto puslapyje www.okt.lt. Visos peržiūros yra nemokamos. Spektakliai bus rodomi tokia tvarka:

Kovo 22–29 d. – Daniilo Charmso „Ten būti čia“ (rež. Oskaras Koršuovas, 1990 m.).

Kovo 30–balandžio 5 d. – Daniilo Charmso, Aleksandro Vvedenskio „Senė“ (rež. Oskaras Koršunovas, 1992).

Balandžio 6–12 d. – Daniilo Charmso, Aleksandro Vvedenskio „Senė 2“ (rež. Oskaras Koršunovas, 1994 m.).

Balandžio 13–19 d. – Aleksandro Vvedenskio „Labas Sonia Nauji Metai“ (rež. Oskaras Koršunovas, 1994 m.).

Balandžio 20–26 d. – Sofoklio „Oidipas karalius“ (rež. Oskaras Koršunovas, 2002 m.);

Balandžio 27–gegužės 3 d. – Jevgenijaus Griškoveco „Miestas“ (rež. Saulius Mykolaitis, Oskaras Koršunovas, 2005 m.);

Gegužės 4–10 d. – Birutės Mar „Grimo opera“ (rež. Birutė Mar, Oskaras Koršunovas, 2006 m.);

Gegužės 11–17 d. – Williamo Shakespeare’o „Miranda“ (rež. Oskaras Koršunovas, 2011 m.).

OKT informacija

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.