2020 03 25

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Kontempliatyvios vienuolės patarimai, kaip gyventi neišeinant iš namų

Asociatyvi nuotrauka

Unsplash.com nuotrauka

„Pastaruosius 29 metus pasirinkau laikytis socialinės distancijos. Žinoma, aš ir kitos 17 vienuolių taip to nevadiname“, – sako sesuo Mary Catharine Perry, priklausanti kontempliatyvioms dominikonų ordino seserims. „Mes niekada nepaliekame savo nuošalaus vienuolyno Samite, nebent kai reikia apsilankyti pas gydytoją ar nupirkti kokį nors ypatingą daiktą. Neiname į vakarėlius ar vestuves.“ Anot vienuolės, ji dažnai mėnesių mėnesius praleidžia neišeidama iš vienuolyno.

Dėl koronaviruso daugeliui žmonių tenka nuo ryto lygi vakaro sėdėti namuose – jų gyvenimo būdas pasidaro savotiškai panašus į kontempliatyvių vienuolių. Sesuo M. C. Perry dalinasi savo patarimais, kaip šį laiką išnaudoti kuo geriau.

Pirma, jums reikia struktūros

„Jūsų normalus kasdienis gyvenimas turėjo iš išorės primestą struktūrą; jums reikėjo tam tikru metu įlipti į viešąjį transportą, kad nuvyktumėte į darbą, mokykloje turėjote petraukas kasdien tuo pačiu metu.“ Anot vienuolės, dabar, netekus išorės duotos struktūros, reikia ją sukurti pačiam. „Vienuolyne kasdien keliamės tuo pačiu metu ir apsirengiame – jokių pižamų! Esame suplanavusios maldos, garbinimo, darbo, valgymo ir poilsio laiką. Mūsų dienos pasižymi ramiu ritmu.“ Sesuo M. C. Perry sako, kad norint sukurti savo ritmą reikia drąsiai eksperimentuoti – juk kiekvieni namai yra savaip ypatingi.

Asociatyvi nuotrauka

Unsplash.com nuotrauka

Antra, stenkitės būti geranoriškas ir mylėti kitus

Anot vienuolės, kilus viruso grėsmei, lengva pasiduoti norui užtikrinti, kad jūs ir jūsų artimieji būtų kuo saugeseni. „Esame nežinomoje teritorijoje ir šios reakcijos yra suprantomos“, – sako ji. Vis dėlto sesuo M. C. Perry ragina nepasiduoti egoistiškiems impulsams, ji siūlo pasiteirauti vyresnio amžiaus kaimynų, ar jiems nereikia pagalbos, pavyzdžiui, nupirkti maisto produktų.

„Dovanokite savo laiką. Gaminkite valgį savo šeimai ir kartu žaiskite“, – sako sesuo M. C. Perry. Anot jos, šis laikas primena, kad šeima yra svarbiausia viuomenės struktūros sudedamoji dalis. „Galbūt tai galimybė visiems mums sutvirtinti šeimos ryšius ir mūsų pastangos turės poveikį ir platesnei bendruomenei“, – svarsto vienuolė.

„Nesislėpkite nuo namiškių pasiteisinimais, kad jums reikia dirbti; pažinkite juos ir mokykitės džiaugtis jų kompanija“, – ragina vienuolė.

Asociatyvi nuotrauka

Unsplash.com nuotrauka

Trečia, panaudokite šį laiką savirefleksijai ir atsipalaidavimui

„Man reikia atostogų pailsėti nuo atostogų“, – kartais sako žmonės. Anot vienuolės, jie pagaliau gavo šį tą panašaus į tai – galimybę truputį pagyventi ramesnį, paprastesnį gyvenimą.

„Kiekvieną dieną, po pietų, mes su seserimis turime 90 minučių visiškos tylos pertrauką. Nevaikštome aplink pastatą ir nekalbame. Būname ramios. Skaitome, meldžiamės arba mąstome. Kartais tyliai užsiimame kokiu nors pomėgiu. Kartais nusnaudžiame“, – pasakoja sesuo M. C. Perry. Anot jos, žmonės dažnai sako, kad nori tylos ir ramybės, tačiau, kai iš tikrųjų tenka būti tyliai ir ramiai, jie pradeda panikuoti. „Jie nežino, kaip būti vienam“, – teigia vienuolė. Jos manymu, per gyvenimą nereikia skubėti. „Naudokitės šiuo laiku, kad geriau pažintumėte save“, – sako sesuo.

„Sustokite. Nurimkite. Galite arba iššvaistyti šį socialinio atstumo laikymosi periodą ir dėl to kankintis, arba galite pasirinkti padaryti iš jo geriausią, koks jis gali būti“, – pabaigia vienuolė.

Parengta pagal NJ.com