2020 03 25

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Mažoji studija. Apie pamaldumą Mergelei Marijai

Fra Angelico, „Apreiškimas Marijai“, XV a. pirma pusė.

Wikipedia.org nuotrauka

Katalikai šiandien švenčia Viešpaties Apreiškimą Švč. Mergelei Marijai. Todėl kviečiame prisiminti LRT radijo laidą „Mažoji studija. Kultūra ir religija“, kurioje šįkart – apie pamaldumą Marijai, jai skirtą liturgiją ir priežastis, kodėl kartais sunku pagerbti Švenčiausiąją Mergelę.

„Viena vertus, mūsų broliai ir seserys protestantai kelia klausimų apie tokio pagerbimo pagrįstumą. Kita vertus, Lietuvoje tas gerbimas kartais užstoją patį Kristų,“ – pastebi laidos vedėjas kun. Arūnas Peškaitis OFM.

„Marija yra labai svarbi mums, kad įsiklausytume, kaip širdyje gimsta Dievas. Nes, kai aplankė arkangelas Gabrielius, jai viską iš pradžių reikėjo priimti į širdį. Ką ji ten galėjo suprasti, kai jis pasakė, kad [kūdikis] bus Šventosios Dvasios pradėtas?.. Tad ir mums svarbu, kad Dievo nesumažintumėm iki kažkokio objekto, bet atvertume širdis Nesutalpinamajam, kuris sugeba įsitekti visur, kur Jam atsiveriama“, – sako sociologė, Vilniaus universiteto docentė Irena Eglė Laumenskaitė.

Kita laidos dalyvė, „Naujojo teatro“ vadovė, režisierė ir aktorė Svetlana Šulc mokosi pranciškonų kapucinų įkurtoje Marijos mokykloje. Pašnekovė mano, kad joje yra neatsitiktinai: „Atrodo, kad neatradau to ryšio su Marija. Gal tam turi įtakos tai, kad vaikystėje augau be mamos? Dėl to ji man atrodo tolima, neapčiuopiama… Bet labai įdomu, kad Marija vis tiek labai tyliai, nieko neversdama, mane veda ir laukia“.