2020 03 27

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Taizé bendruomenė transliuoja pamaldas internetu: „Esame glaudžioje bendrystėje su jumis visais!“

Taizé bendruomenės pamaldos.

Youtube stopkadras

Visame pasaulyje garsi ekumeninė Taizé brolių bendruomenė nutarė solidarizuotis su krikščionimis, gyvenančiais viruso pandemijos sąlygomis, ir kasdien, 21.30 val. Lietuvos laiku, ėmė tiesiogiai transliuoti vakarines pamaldas.

Prancūzijos centrinėje dalyje esantį Taizé kaimelį kasmet aplanko tūkstančiai piligrimų iš viso pasaulio. Bendruomenę ypač mėgsta Europos jaunimas, randantis joje neįprastą pamaldų liturgiją, paprastumu pasižyminčią brolių gyvenseną, išskirtines giesmes ir brolių itin propaguojamą ekumenizmą. Šių dienų Vakarų pasaulyje mąžtant praktikuojančių krikščionių skaičiui, Taizé bendruomenė vis dar pritraukia minias jaunuolių.

Paskelbus visuotinę pandemiją, ši bendruomenė taip pat ėmėsi prevencinių priemonių ir nuo kovo mėnesio vidurio nutraukė piligrimų priėmimą kaimelyje. Jausdama atsakomybę už šalia bendruomenės gyvenančius, bet jai nepriklausančius asmenis, nusprendė namo paleisti visus ilgalaikius savanorius. Patys broliai, kurių Taizé kaimelyje įsikūrę apie 100, nuo šiol gyvena, valgo ir meldžiasi aštuoniose atskirose grupėse. Turbūt tokios tylos, kokioje dabar gyvena broliai, Taizé apylinkės negirdėjo dešimtmečiais. Nors, atsižvelgdami į įvairiose šalyse taikomas karantino priemones, Taizé broliai nebepriima piligrimų, tačiau rado kitų būdų išreikšti savo solidarumą su visais tikinčiaisiais, esančiais namuose.

Taizé bendruomenės vyresnysis brolis Aloyzas Europos jaunimo susitikime Vroclave.

EPA nuotrauka

Nuo karantino pradžios, kiekvieną vakarą 21.30 val. (Lietuvos laiku) broliai ėmėsi iniciatyvos tiesiogiai internetu transliuoti bendruomenės pamaldas. „Esu laimingas, sveikindamasis iš bendruomenės brolių namų! Socialinių tinklų dėka, šįvakar esame bendrystėje su daugybe žmonių visame pasaulyje“,į transliacijos stebėtojus kreipėsi bendruomenės prioras br. Aloyzas. Pamaldose skamba Taizé giesmės, skaitoma Evangelija, maldavimai, kelios minutės skiriamos maldai tyloje. Pamaldose meldžiamasi įvairiomis kalbomis, dažniausiai atsižvelgiant į tas tautas, kurios labiausiai yra išvargintos sunkumų. Vakare, po Kroatiją ištikusio žemės drebėjimo, pamaldų metu buvo skaitomi maldavimai kroatų kalba, kas vakarą girdimi maldavimai italų ir ispanų kalbomis.

Br. Aloyzas savo kreipimesi ragino šiame laikotarpyje itin saugoti tarpusavio santykius, neapleisti žmonių, kurie dėl karantino tapo itin izoliuoti: „Branginkime žmogiškuosius ryšius! Bendraukime vieni su kitais telefonu, žinutėmis, ypač su tais, kurie yra labiausiai izoliuoti: pirmiausia – vyresnio amžiaus žmonėmis, su tais, kurie yra labiausiai pažeidžiami, bei su tais, kurie jau dabar yra užsikrėtę ar užklupti kitų bėdų.“

Vakarines Taize bendruomenės pamaldas kasdien stebi bemaž 4 tūkstančiai feisbuko vartotojų, o tai – maždaug tiek, kiek vienu metu galėtų tilpti didžiojoje Taize bažnyčioje.  

Matas Macevičius