2020 03 27

Elvina Baužaitė

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

22 min.

„The Globe“ scenos euforija. Aktorius A. Gaučas: „Vaidini dangui“

Aktorius Andrius Gaučas. Evaldo Šemioto nuotrauka

Tarptautinė teatro diena – kovo 27-oji, kurią šiais metais pasauliui mestas iššūkis, verčiantis mąstyti ir asmeniškai kiekvieną, o kartu visus drauge atsakyti, kaip gyventi, kad žmogus save įprasmintų kaip taikos ir harmonijos būtybę Visatos begalybėje.

Williamo Shakespeare‘o garsioji ištartis: „All the world’s a stage, and all the men and women merely players“ („Gyvenimas – scena, o vyrai ir moterys tik aktoriai“), galima sakyti, dabarties patvirtinama – mes atliekame vaidmenis, kiekvienas savą, kuriamą paties individualiai ir unikaliai, tik jie – neišrašyti dramos kūrinyje, tai – ne pjesė, tai – gyvenimas, o kas jo režisierius? Atsakymai galimi įvairūs ir skirtingi, kiekvienam savi ir savaip teisingi. Tačiau pripažintina, kad žmogus – aktorius gyvenime, toje scenoje, yra vertybė, jo raiška, talentas išsipildo būtyje dabar ir čia.

Šių minčių akivaizdoje, kai gyvenimas, kaip ir spektaklis, turi tęstis ir įvykti, pasitikdami Teatro dieną pasiklausykite aktoriaus ANDRIAUS GAUČO teatrinių patirčių apie tai, kaip gyvenama scenoje, kaskart vis naujoje, o kartu toje pačioje. Jis pirmasis ir vienintelis Lietuvos aktorius, kaip „The Globe“ trupės narys sukūręs vaidmenis trijuose W. Shakespeare‘o dramų spektakliuose: „Periklis“, „Klaidų komedija“ ir „Dvyliktoji naktis“ (režisierius Brendanas O‘Hea, spektaklių bendrakūrėja – Isabel Marr).

A. Gaučas pirmą kartą „The Globe“ scenoje vaidino dar 2016 m., studijuodamas magistrantūroje Esekso universiteto vaidybos mokykloje EAST 15. Prabėgo treji metai, ir 2019 m. A. Gaučas į „The Globe“ sugrįžo, su teatro trupe išpildė devynių mėnesių pasaulinį vaidybos turą; minėti W. Shakespeare‘o kūriniai atgijo scenoje žiūrovų akivaizdoje Didžiojoje Britanijoje, kitose Europos šalyse, JAV, Kinijoje.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien