2020 03 28

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

„Žemės valanda“ kviečia vakare bent valandai išjungti šviesas

Žemė kyla virš Mėnulio horizonto. Garsioji Apollo 8 misijos astronauto Williamo Anderso nuotrauka, 1968.

NASA nuotrauka

Pasaulinės iniciatyvos „Žemės valanda“ organizatoriai kviečia: šiandien, kovo 28 d., visame pasaulyje 20.30–21.30 val. vietos laiku išjunkime savo namų, įmonių, pastatų ar gatvių šviesas – ir šitaip simboliškai leiskime Žemei atsikvėpti, skirdami dėmesio mūsų planetos išsaugojimui. 

Torės del Painės nacionalinis parkas, Čilė.

Wikimedia Commons nuotrauka

Plitvicos ežerų nacionalinis parkas, Kroatija.

Wikimedia Commons nuotrauka

Ši iniciatyva prasidėjo 2007 m. Sidnėjuje. Šiandien „Žemės valanda“ yra vienas didžiausių judėjimų už gamtą pasaulyje – į iniciatyvą turėtų įsitraukti daugiau nei milijardas gyventojų iš daugiau nei 180 šalių.

„2007 m. mes drąsinome viso pasaulio žmones išjungti šviesas, kad atkreiptume dėmesį į klimato kaitą. Daugiau nei po dešimtmečio, klimato krizė išlieka, o ją stiprina kita aktuali grėsmė: spartus biologinės įvairovės ir gamtos nykimas“, – savo interneto svetainėje Earthhour.org rašo „Žemės valandos“ iniciatoriai.

Krokodilas ir hipopotamas. Krugerio nacionalinis parkas, Pietų Afrikos respublika.

Wikimedia Commons nuotrauka

Fiordlando nacionalinis parkas, Naujoji Zelandija.

Wikimedia Commons nuotrauka

 „Gamtos sitemos yra gyvybiškai svarbios mūsų ateičiai – ir vis dėlto visuotiniai gamtos praradimai per pastaruosius 50 metų neturi precedento žmonijos istorijoje. Gamta ne tik mums teikia vandens, maisto ar švaraus oro […] – tai yra vienas stipriausių mūsų sąjungininkų kovoje su klimato kaita.“

Idėjos organizatoriai teigia, kad šiandien „Žemės valanda“ siekia įkvėpti pasaulines diskusijas apie tai, kad gamtos apsauga būtina ne tik dėl Žemės, bet ir dėl mūsų pačių – kad ateityje būtume ramūs ir užtikrinti dėl savo sveikatos, laimės, gerovės ir netgi išlikimo.

Jeloustouno nacionalinis parkas, JAV.

Wikimedia Commons nuotrauka

Žemė iš kosmoso.

NASA nuotrauka

Parengta pagal Bernardinai.lt ir Earthhour.org informaciją