2020 04 01

Fabio Ciardi OMI

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Kryžiaus kelias su koronavirusu. Penktoji stotis: Kirenietis padeda Jėzui nešti kryžių

Kryžiaus kelias. Šv. Bonifacijaus bažnyčia (Leuvardenas, Olandija). RomkeHoekstra nuotr.

Wikipedia.org nuotrauka

FABIO CARDI – Lietuvoje ne kartą lankęsis italų kunigas, Pašvęstojo gyvenimo teologijos instituto „Claretianum“ (Roma) profesorius ir Marijos Nekaltojo Prasidėjimo misionierių studijų centro vadovas. Knygų ir daugybės publiakcijų autorius. Šie mąstymai publikuojami autoriaus tinklaraštyjeVertė Saulena Žiugždaitė.

Paėmė kryžių nenoriai: privertė jį (Mt 27, 32). Simonas iš Kirenės po sunkaus darbo laukuose buvo pakeliui į namus, kai kareiviai pasinaudojo priespaudos teise – reikalauti nemokamų paslaugų.

Žengiant Jėzui iš paskos, jungas darės vis švelnesnis, o našta lengvesnė (Mt 11, 30). Sekė Jėzumi ir paskui, tapdamas jo mokiniu drauge su sūnumis Aleksandru ir Rufu.

Simonas, anuomet visai to nenuspėdamas, pakluso Jėzaus žodžiams: „Jei kas nori sekti paskui mane… tepasiima savo kryžių ir teseka manimi“ (Mt 16, 24). Jis prisiėmė Jėzaus kryžių, o jo kryžiai virto Jėzaus kryžiumi.

Medikai, slaugės, medicinos personalas… Kiek žmonių šiomis dienomis deda milžiniškas pastangas dėl sergančiųjų virusu! Kai kurie jų dirba verčiami būtinybės – priespaudos, kiti – kupini įsitikinimo, tačiau bet kuriuo atveju jie visi stato į pavojų savo gyvybę. Jaučiamės dėkingi šiems kireniečiams ir meldžiamės už juos.

Jėzus nenusileidžia didžiadvasiškumu, Jis prisiima mūsų kryžių ant savo pečių. „Kryžius slegia mažiau, – rašė Igino Giordani, – jei Jėzus tampa mūsų Kireniečiu.“ Slegia dar mažiau, jei kryžių nešame kartu: „Kai kryžių neša viena būtybė, galiausiai jis prislegia; jei neša keletas drauge su Jėzumi tarp jų, tai yra jei pasikviečia kartu Jėzų tarsi Kirenietį, tampa lengvas: švelnus jungas. Jei kopiame į kalnus ne vieni, surišti viena virve ir darniai, toks kopimas tampa švente bei leidžia pasiekti aukštumas.“

Tarsi Jėzus sakytų: Tad nebijokite, nes jei esate susivieniję, Aš esu su jumis ir kaip Kirenietis nešu jūsų kryžių, kad ir koks jis būtų.