2020 04 03

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Jaunųjų psichiatrų pozicija dėl visuomenės informavimo apie galimai vykdytą neteisėtą respiratorių pardavinėjimą

pixabay.com

Visuomenę šiandien supurtė skandalas, išaiškėjus, kad medikė, turėjusi Respublikinei Vilniaus psichiatrijos ligoninei perduoti 100 respiratorių, nupirktų už iniciatyvos „Laikykitės, Medikai“ metu suaukotus pinigus, juos ėmėsi pardavinėti internetu po 10 eurų. Apie tai socialinio tinklo paskyroje rašė iniciatyvą „ Laikykitės, Medikai“ organizuojantis žurnalistas Andrius Tapinas, paskelbęs viešai medikės vardą ir pavardę.

Netrukus į tai tai sureagavo Jaunųjų psichiatrų asociacija, kurios narė yra minėta medikė.

„Norime atkreipti dėmesį į 2020-04-03 socialiniame tinkle „Facebook“ žurnalisto A. Tapino paviešintą informaciją apie medicinos darbuotojos galimai vykdytą neteisėtą medicininių apsaugos priemonių pardavinėjimą. Nors tokią veiką laikome netoleruotina ir manome, kad įtarimai apie nusikalstamas veikas turi būti pranešti atsakingoms institucijoms, tačiau jų viešą skelbimą, įvardinus medikės tapatybę, socialinuose tinkluose vertiname kaip perteklinę priemonę, kuri gali kurstyti visuomenės neapykantą ir patyčias, nukreiptas į vieną konkretų asmenį. Manome, kad tokio pobūdžio visuomenės dėmesys, psichologinis spaudimas gali sukelti neigiamų pasekmių žmogaus psichikos sveikatai. Ateityje tikimės didesnio žurnalistų ir psichikos sveikatos specialistų bendradarbiavimo, informuojant visuomenę tokiais jautriais klausimais, siekiant išvengti neigiamų pasekmių visuomenei ar konkretiems individams”.

Atsiprašė ir pati medikė bei jos šeima, paprašę žurnalistą Andrių Tapiną viešai paskelbti šį atsiprašymą jo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.