Patinka tai, ką skaitai? Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2020 04 10

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

10 patarimų, kaip melstis namuose, stebint Mišių transliaciją

EPA nuotrauka

Šiuo metu negalime dalyvauti fiziškai šv. Mišiose, bet turime daug nuostabių progų iš skirtingų parapijų stebėti transliacijas per įvairius komunikacijos kanalus. Šie dešimt patarimų padės labiau susitelkti ir pajusti dalyvavimą Mišiose, jas stebint kompiuterio ar televizoriaus ekrane.

1. Pasistenkite suvokti, jog tai, kas vyksta anapus ekrano, nėra kažkas tokio virtualaus. Toje bažnyčioje ar koplyčioje, iš kurios transliuojama, vyksta reali Kristaus Auka. Stebėdami ir būdami vieningi savo malda, mes tarsi prisiliečiame savo mintimis prie tos vietos ir esame jungiami kaip bendruomenė kartu su visais, kurie stebi šias šv. Mišias.

2. Apsirenkite tokiais rūbais, tarsi realiai būtume atėję į bažnyčią. Paruoškite aplinką. Namų pagarbioje vietoje padėkite Šv. Raštą, atverstą dienos Evangeliją ir uždekite žvakę.

3. Pašalinkite viską iš artimos aplinkos, kas gali atitraukti jūsų dėmesį šventųjų Mišių metu (mobiliuosius telefonus), ir nieko nepalikite virtuvėje ant ugnies.

4. Pakvieskite šeimą melstis kartu, paruoškite jiems vietas priešais televizorių ar kompiuterį, kad visi galėtų šią maldos akimirką stebėti ramiai ir dėmesingai.

5. Likus kelioms minutėms iki šv. Mišių transliacijos, pasiruoškite trumpa malda savo širdyje ir apmąstykite, kokias intencijas atsinešate į šią maldą.

6. Sekite Mišias, bandydami įsitraukti į jas kartu giedodami, jei pažįstamos giesmės, ir atsakinėdami į kunigo kreipinius. Kada yra momentas stovėti, atsistokite, o kada klauptis – atsiklaupkite. Homilijos klausymui atraskite sau patogią vietą.

7. Dar prieš Mišias susiraskite tos dienos skaitinius. Galima prieš tai perskaityti ir tada, kai juos išgirsite, jau galėsite labiau įsigyventi į tekstą.

8. Pakylėjimo metu atsiklaupkite. Pagarbinkite eucharistinį Jėzų palenkdami galvą ir tyliai padėkodami Jam už Jo Dovaną – Jo Auką ant kryžiaus.

9. Dvasinės Komunijos metu sukalbėkite tam tikslui paruoštą maldą ir tyliai pasimelskite, prašydami, kad Jėzus ateitų ir apsigyventų jūsų širdyje.

10. Šv. Mišių pabaigoje padarykite kryžiaus ženklą ir dėkokite Dievui už malonę, kad galėjote būti maldos bendrystėje su daugeliu brolių ir seserų, kurie stebėjo šias pamaldas. Tegul šv. Mišių palaima ir ramybė pasilieka Jūsų namuose.

Pagal it.aleteia.org parengė vysk. Darius Trijonis

Sunku skaityti smulkų tekstą?

Padidink raides, spausdamas ant aA raidžių ikonėlės straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Paremk!

Paremsiu