2020 04 06

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Didįjį šeštadienį atidengiama Turino drobulė: bus galima stebėti internetu

Turino drobulė, žmogaus veidas. Iš kairės: originalus vaizdas ir fotografijos negatyvas.

Wikipedia.org nuotrauka

Didįjį šeštadienį, kai apmąstome Jėzaus mirtį ir buvimą kape, Turino arkivyskupija kviečia pamatyti relikviją, kuri, kaip tiki daugelis krikščionių, mus nukelia į minėtą įvykį. Turino Šv. Jono Krikštytojo katedra atidengs garsiąją drobulę – ir šį vaizdą per TV bei internetu tiesiogiai transliuos viso pasaulio tikintiesiems (nuoroda į Vatican Media – čia). Pamaldos prasidės balandžio 11 d. 18.00 val. Lietuvos laiku, o drobulės vaizdo transliacija tęsis iki balandžio 17 d.

Turino arkivyskupas Cesare Nosiglia pasakoja, kad ši idėja kilo po to, kai jis gavo  „tūkstančių tūkstančius“ žinučių su tikinčiųjų prašymu suteikti galimybę pandemijos metu melstis prie drobulės ir maldauti Dievo gailestingumo. Pasak dvasininko, ši relikvija ne tik primena Jėzaus Kristaus kančią ir mirtį, bet ir „atveria mūsų širdis tikėjimui Jo Prisikėlimu“.

Arkivysk. C. Nosiglia naujienų agentūrai Vatican News sako, kad Turino drobulę stebėti nuotoliniu būdu bus „daug geriau“, negu matyti gyvai bažnyčioje – nes vaizdo kameros galės priartinti vaizdą, tad relikvija matysis kur kas nuodugniau.

 

Nuotraukoje matomos rankos ir žaizda ant riešo. Anot Shroudphotos, sprendžiant iš kraujo tekėjimo krypties, kūnas prieš suvyniojant jį į drobulę galėjo būti nukryžiuotas.

Shroudphotos.com nuotrauka

Dvasininkas viliasi, kad nuotolinės pamaldos suteiks stiprybės visiems, kurie kenčia nuo pandemijos: „Meilė, kurią savo gyvenimu mums dovanojo Jėzus ir kurią švenčiame Didžiąją savaitę, yra stipresnė už bet kokią kančią, ligą, užkratą, išbandymą ir baimę. Niekas negali mūsų atskirti nuo Jo meilės, nes ji mums amžinai ištikima ir vienija mus su Kristumi neišskiriamu ryšiu.“

Turino drobulė – 4,36 m. ilgio ir 1,10 m. pločio lininis audeklas, kuriame matomas nukankinto mirusio žmogaus siluetas. Tradiciškai ši relikvija daugelio tikinčiųjų laikoma Jėzaus Kristaus įkapėmis – kapo rūsyje „paliktomis drobulėmis“ (Jn 20, 6).

Katalikų Bažnyčia susilaiko nuo oficialaus tvirtinimo apie Turino drobulės autentiškumą. Apie tai vieningos nuomonės neturi ir mokslo pasaulis. Kita vertus, pagarbą šiai relikvijai yra išreiškę gausybė įtakingų dvasininkų, tarp kurių – popiežius Pranciškus, jis prie atvertos drobulės lankėsi 2015 m. ir drobulę pavadino „Jėzaus meilės ikona“, kuri „ragina mus pažvelgti į kiekvieną asmenį, kuris kenčia ir yra nekaltai persekiojamas“.

Popiežius Pranciškus meldžiasi prie Turino drobulės, 2015 m.

EPA nuotrauka

Daugiau apie Turino drobulę skaitykite tesktą „Turino drobulės autentiškumas: už ir prieš“

Pagal užsienio spaudą parengė Simonas Bendžius