Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2020 04 15

bernardinai.lt

Skaitymo ir žiūrėjimo laikas

4 min.

„Tu mane pašaukei“: istorikas, VU rektorius Rimvydas Petrauskas

Vilniaus universiteto rektorius, profesorius Rimvydas Petrauskas. Irmanto Gelūno / „BNS Foto“ nuotrauka

Reikšmingą įtaką renkantis istoriko profesiją naujajam Vilniaus universiteto rektoriui prof. RIMVYDUI PETRAUSKUI turėjo pažintis, susitikimas, galimybė mokytis iš a. a. Edvardo Gudavičiaus. Tačiau šį kelią formavo ir kiti žmonės, taip pat perskaitytos knygos. R. Petrauskas mini prancūzo Marco Blocho veikalą apie istoriko profesiją.

„Tapti istoriku nebuvo pašaukimas augustiniška prasme kaip nušvitimas, – pasakoja R. Petrauskas. – Tai iš mano studijų, mokslo, kuriuo susidomėjau. Tam tikru momentu atėjo suvokimas, kad tai, ką aš darau, yra labai įdomu ir svarbu. Mokslininkui svarbu suvokti, kad beveik niekam kitam gali nerūpėti išsiaiškinti kažkokią problemą kaip man – didikų genealogiją, tačiau įsigilinti, sau atsakyti tai tikrai svarbu. Po to jau gali būti antras žingsnis – kyla noras dalintis tomis žiniomis. Profesinis pašaukimas moksle turbūt yra svarbiausias dalykas. Visi geri mokslininkai pajunta pašaukimą ir žino, kad nori toliau daryti tik šį dalyką.“

Ieškantiesiems savo pašaukimo R. Petrauskas pataria skaityti knygas apie žmones, profesijas, pasirinkimus, nebijoti patiems išbandyti įvairius dalykus, neiti ten, kur tikrai nenori, ir svarbiausia – visus pasirinkimus priimti savo nuožiūra.

„Tu mane pašaukei“ – laidų ciklas apie skirtingų pašaukimų ir patirčių žmones, pasakojančius apie savo pasirinkimą ir liudijančius savo tikėjimą profesinėje veikloje, visuomeniniame gyvenime.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite