2020 04 15

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

„Tu mane pašaukei“: istorikas, VU rektorius Rimvydas Petrauskas

Nuotraukos autorius Paulius Peleckis/BFL © Baltijos fotografijos linija

Reikšmingos įtakos renkantis istoriko profesiją naujajam Vilniaus universiteto rektoriui prof. Rimvydui Petrauskui turėjo pažintis, susitikimas, galimybė mokytis iš a. a. Edvardo Gudavičiaus. Tačiau šį kelią formavo ir kiti žmonės, taip pat ir perskaitytos knygos. R. Petrauskas mini prancūzo Marco Blocho veikalą apie istoriko profesiją.

„Tapti istoriku nebuvo pašaukimas augustiniška prasme kaip nušvitimas. […] Tai iš mano studijų, mokslo, kuriuo susidomėjau. Tam tikru momentu atėjo suvokimas, kad tai, ką aš darau, yra labai įdomu ir labai svarbu. Mokslininkui svarbu suvokti, kad beveik niekam kitam gali nerūpėti išsiaiškinti kažkokią problemą kaip man – didikų genealogiją, bet suprasti, įsigilinti, sau atsakyti, kad tai tikrai svarbu. Po to jau gali būti antras žingsnis – kyla noras dalintis tomis žiniomis. Profesinis pašaukimas moksle turbūt yra svarbiausias dalykas. Visi geri mokslininkai pajunta tą pašaukimą ir žino, kad nori toliau daryti tiktai šitą dalyką.“

Ieškantiems savo pašaukimo R. Petrauskas pataria skaityti knygas apie žmones, profesijas, pasirinkimus, nebijoti patiems išbandyti įvairius dalykus, neiti ten, kur tikrai nenori, ir svarbiausia – visus pasirinkimus priimti savo nuožiūra.

„Tu mane pašaukei“ – laidų ciklas apie skirtingų pašaukimų ir patirčių žmones, pasakojančius apie savo pasirinkimą ir liudijančius savo tikėjimą profesinėje veikloje, visuomeniniame gyvenime.