2020 04 24

Marija Keršanskienė

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Kalba mamos. Eglė Vaitkevičienė: mane mama vadina 14 vaikų

Rimvydo Vaitkevičiaus nuotrauka

„Aš jau prieš vestuves vyrui sakiau, kad man tai labai svarbu, ir mes tikrai pasiimsime vaikelį iš vaikų namų. Kai augau, sportavau su vaikais iš vaikų namų ir ta tema visada man buvo artima. Ir gana skausminga. Šeima man labai daug reiškė ir atrodė: kaipgi galima augti be to?“

Dešimtoji mano pašnekovė – EGLĖ VAITKEVIČIENĖ, kurią mama vadina 14 vaikų! Kad ir iš kurios pusės pažiūrėtume, kad ir kaip vertintume, šis skaičius tikrai įspūdingai atrodo, kai kalbame apie vaikus. Nors iš tų keturiolikos tik trys yra Eglės ir jos vyro Rimvydo biologiniai vaikai, bet, klausant šios moters ir skaitant jos įrašus apie šeimos gyvenimą socialiniuose tinkluose, šis faktas tampa tik nelabai reikšminga detale.

E. Vaitkevičienė pasakoja, kad visada svajojo apie gausią šeimą, tačiau gyvenime buvo ir netikėtų posūkių. Dabar, kaip ji pati sako, namai tapo guminiai: juose atsiranda vietos ir dukterėčioms bei sūnėnams, ir vaikų draugams.

Šis pokalbis man buvo kaip gaivus pavasariško vėjo gūsis, sudrėkinęs akių kampučius. Tai ypatingos, kažkokios truputį nežemiškos, bet kartu tokios paprastos, tiesiog nieko neskaičiuojančios meilės pavyzdys.

Kaip jų šeima tapo tokia didelė, kaip kiekvienas iš vaikų rado vietą šių dviejų žmonių širdyse, kaip atrodo šios gausios šeimos kasdienybė? Kokios taisyklės jų namuose yra esminės, norint, kad gyventi po vienu stogu būtų gera? Kaip ne tik atliepti kiekvieno vaiko poreikius, pastebėti, paguosti, pasikalbėti, bet ir nepamiršti savęs? Kodėl ji šypteli ir ginčijasi, kai žmonės sako, kaip jai turėtų būti sunku?

Rimvydo Vaitkevičiaus nuotrauka
Rimvydo Vaitkevičiaus nuotrauka
Rimvydo Vaitkevičiaus nuotrauka

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.