2020 04 30
bernardinai.lt
Skaitymo ir žiūrėjimo laikas
Nuo narkotikų priklausomo Lino istorija: patekau kaip musė į voratinklį

Kad ir koks žmogus būtų principingas ar valingas, jis tampa bejėgis prieš priklausomybės ligą, sako buvęs narkomanas Linas.
Narkotinių medžiagų vyras pirmą kartą paragavo iš smalsumo, patekęs į įkalinimo įstaigą: „Buvau jaunas, devyniolikos metų, norėjau linksmintis, svaigintis.“
Nuo to laiko Linas galvojo apie narkotikus kiekvieną dieną: „Visi mano darbai, veiksmai, elgesys buvo ta linkme, kad gaučiau ir vartočiau.“ Pats jis save lygina su muse, patekusia į voratinklį: sykį pabandė ir buvo įtrauktas.
Kad gautų pinigų narkotikams, Linas prašydavo artimųjų, manipuliuodavo jais.
„Pasąmonėje suprasdavau, kad elgiuosi blogai, kad bus pasekmių, reikės prisiimti atsakomybę už elgesį, kai sieki gauti narkotikų, bet tai nesustabdydavo. Išsijungdavo blaivus protas, tapau ligonis, – prisipažįsta jis. – Be galo liūdinau savo mamą, savo tėtį – tuos žmones, kuriuos labiausiai myli, kurie tave daugiausia myli. Skaudinau, niekšybes dariau, nepaisydamas nieko, jokio žmogiškumo, jokių jausmų. Elgdavausi kaip zombis.“
Prieš reabilitaciją Linas eidavo miegoti ir keldavosi su baime ir nerimu dėl rytojaus. Kaip gauti narkotikų? Dabar vyras atsikelia džiugus.
Jo teigimu, yra daug priklausomybe sergančiųjų, kuriems reikia pagalbos.
„Tai yra siaubingai didelė problema. Žmonės iš kito socialinio sluoksnio galbūt nepastebi ar pastebi ir nesusimąsto. Reikėtų paklausyti tų mamų, kurių vaikai vartoja, kurie serga ta liga, susidarytų žmonės bendrą vaizdą, kokio masto ji yra. Vilniaus mieste yra labai daug žmonių, kurie vartoja ir narkotikus, ir alkoholį, ir kitas medžiagas. Matau juos, pastebiu. Dabar narkotikai paplito po visą Vilnių, tapo dar labiau prieinami“, – teigia Linas.
„Minesotos“ programa norintiesiems pasveikti nuo priklausomybių
Pagalbos ieškokite ir bendruomenėje „Aš esu“, kurioje nuolat gyvena nuo 15 iki 20 asmenų, priklausomų nuo alkoholio, narkotikų, azartinių lošimų, dirba sielovadininkų, psichiatrų, psichologų, socialinių darbuotojų komanda. Per visą gyvavimo laikotarpį bendruomenė padėjo rasti viltį ir žengti pirmus sveikimo žingsnius daugiau nei keliems šimtams žmonių. Dauguma jų sėkmingai grįžo į visuomenę, susirado darbą, sukūrė šeimas, augina vaikus.
Svarbi bendruomenės veiklų dalis skirta darbui su Lietuvos parapijomis, siekiama skleisti žinią apie pagalbos priklausomiems asmenims bei jų artimiesiems galimybes ir mažinti stigmatizuojantį visuomenės požiūrį į priklausomybės ligą.
Bendruomenės tapatumas yra paremtas krikščionybės mokymu, kuris yra svarbi gyvenimo bendruomenėje dalis, tačiau bendruomenė atvira visiems, paliestiems priklausomybės ligų ir ieškantiems pagalbos, nepriklausomai nuo religinių pažiūrų.
Priklausomybes turinčių asmenų bendruomenė „Aš esu“
Kun. Kęstutis Dvareckas, bendruomenės vadovas
El. p. [email protected]
Šv. Stepono g. 37, Vilnius
El. p. [email protected]
Tel. +370 699 68 409
Naujausi

Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadas papildytas septyniais naujais kultūrinę tapatybę atspindinčiais reiškiniais

Velykų misterijos uždangą praskleidus. Pokalbis su dr. A. Giniūniene

VU bibliotekoje bus eksponuojamos pirmosios lietuviškos knygos – M. Mažvydo ir M. Daukšos katekizmai

Persekiojamas kas septintas krikščionis pasaulyje

Naujai mąstyti apie karą

Amfetaminas – dvylikos, depresija ir paranoja – keturiolikos. Martyno kova už blaivumą

Išgyvenusieji ir neišdavusieji. „Vaikų akcija“ Kauno gete 1944 m. kovo 27–28 d.

Meno istorikė dr. R. Janonienė: „Man asmeniškai ypač svarbūs buvo Bernardinų ansamblio restauravimo darbai“

Aktorė J. Jankelaitytė: „Leiskime savo vidiniam vaikui kartais išeiti pasivaikščioti“

Gyvenimas gyvenime

Auksiniais scenos kryžiais pagerbti geriausi 2022 m. scenos menininkai
