Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2020 04 30

Kostas Kajėnas

Gediminas Šulcas

bernardinai.lt

Skaitymo ir žiūrėjimo laikas

24 min.

Nuo narkotikų priklausomo Lino istorija: patekau kaip musė į voratinklį

Unsplash.com nuotrauka

Kad ir koks žmogus būtų principingas ar valingas, jis tampa bejėgis prieš priklausomybės ligą, sako buvęs narkomanas Linas.

Narkotinių medžiagų vyras pirmą kartą paragavo iš smalsumo, patekęs į įkalinimo įstaigą: „Buvau jaunas, devyniolikos metų, norėjau linksmintis, svaigintis.“

Nuo to laiko Linas galvojo apie narkotikus kiekvieną dieną: „Visi mano darbai, veiksmai, elgesys buvo ta linkme, kad gaučiau ir vartočiau.“ Pats jis save lygina su muse, patekusia į voratinklį: sykį pabandė ir buvo įtrauktas.

Kad gautų pinigų narkotikams, Linas prašydavo artimųjų, manipuliuodavo jais.

„Pasąmonėje suprasdavau, kad elgiuosi blogai, kad bus pasekmių, reikės prisiimti atsakomybę už elgesį, kai sieki gauti narkotikų, bet tai nesustabdydavo. Išsijungdavo blaivus protas, tapau ligonis, – prisipažįsta jis. – Be galo liūdinau savo mamą, savo tėtį – tuos žmones, kuriuos labiausiai myli, kurie tave daugiausia myli. Skaudinau, niekšybes dariau, nepaisydamas nieko, jokio žmogiškumo, jokių jausmų. Elgdavausi kaip zombis.“

Prieš reabilitaciją Linas eidavo miegoti ir keldavosi su baime ir nerimu dėl rytojaus. Kaip gauti narkotikų? Dabar vyras atsikelia džiugus.

Jo teigimu, yra daug priklausomybe sergančiųjų, kuriems reikia pagalbos.

„Tai yra siaubingai didelė problema. Žmonės iš kito socialinio sluoksnio galbūt nepastebi ar pastebi ir nesusimąsto. Reikėtų paklausyti tų mamų, kurių vaikai vartoja, kurie serga ta liga, susidarytų žmonės bendrą vaizdą, kokio masto ji yra. Vilniaus mieste yra labai daug žmonių, kurie vartoja ir narkotikus, ir alkoholį, ir kitas medžiagas. Matau juos, pastebiu. Dabar narkotikai paplito po visą Vilnių, tapo dar labiau prieinami“, – teigia Linas.

„Minesotos“ programa norintiesiems pasveikti nuo priklausomybių

Pagalbos ieškokite ir bendruomenėje „Aš esu“, kurioje nuolat gyvena nuo 15 iki 20 asmenų, priklausomų nuo alkoholio, narkotikų, azartinių lošimų, dirba sielovadininkų, psichiatrų, psichologų, socialinių darbuotojų komanda. Per visą gyvavimo laikotarpį bendruomenė padėjo rasti viltį ir žengti pirmus sveikimo žingsnius daugiau nei keliems šimtams žmonių. Dauguma jų sėkmingai grįžo į visuomenę, susirado darbą, sukūrė šeimas, augina vaikus.

Svarbi bendruomenės veiklų dalis skirta darbui su Lietuvos parapijomis, siekiama skleisti žinią apie pagalbos priklausomiems asmenims bei jų artimiesiems galimybes ir mažinti stigmatizuojantį visuomenės požiūrį į priklausomybės ligą.

Bendruomenės tapatumas yra paremtas krikščionybės mokymu, kuris yra svarbi gyvenimo bendruomenėje dalis, tačiau bendruomenė atvira visiems, paliestiems priklausomybės ligų ir ieškantiems pagalbos, nepriklausomai nuo religinių pažiūrų.

Priklausomybes turinčių asmenų bendruomenė „Aš esu“

Kun. Kęstutis Dvareckas, bendruomenės vadovas

El. p. [email protected]

Šv. Stepono g. 37, Vilnius

El. p. [email protected]

Tel. +370 699 68 409

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu