2020 05 07

Jurgita Jačėnaitė

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

D. Kuznecovaitė apie koncertą iš Filharmonijos balkonėlio: muzika gydo ir suvienija

Valstybinis Vilniaus kvartetas (iš kairės): Augustinas Vasiliauskas (violončelė), Dalia Kuznecovaitė (I smuikas), Kristina Anusevičiūtė (altas), Artūras Šilalė (II smuikas). Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka

Gegužės 8-ąją, penktadienį, 16 val. Valstybinio Vilniaus kvarteto primarija Dalia Kuznecovaitė su Valstybiniu Vilniaus kvartetu inicijuoja socialinę-muzikinę akciją – iš Nacionalinės filharmonijos balkonėlio bus gyvai pagriežtas trumpas koncertas, skirtas Ludwigo van Beethoveno 250-osioms gimimo metinėms ir Antrojo pasaulinio karo pabaigos 75-mečiui.

Simbolinį koncertą Valstybinis Vilniaus kvartetas su smuikininke D. Kuznecovaite adresuoja aplinkiniams senamiesčio gyventojams, praeiviams, o galbūt ir tikslingai susirinksiantiems pavieniams gerbėjams.

Vilniaus kvarteto primarija D. Kuznecovaitė teigė, kad mintis inicijuoti šią socialinę-muzikinę akciją kilo todėl, kad pasaulis šiuo metu išgyvena pilną nežinomybės, neapibrėžtumo ir baimės laiką.

„Esame atskirti nuo egzistenciškai svarbių dalykų – socialinio gyvenimo, smarkiai apribotos, pakitusios ir profesinės saviraiškos galimybės. Manau, tokiu emociškai sunkiu metu visuomenei itin reikia teigiamų išgyvenimų – prisilietimo prie to, kas yra tvaru ir nekintama – būtent prie muzikos. Mokslininkų įrodyta, kad muzika ne tik turi gydomąjį poveikį, bet ir kartu suvienija žmones, tampa savotišku socialinio bendravimo mediatoriumi“, – mintimis dalijosi socialinės-muzikinės akcijos sumanytoja.

Kultūros sektorius pastaraisiais mėnesiais patyrė tikrą kolapsą – jau antrą mėnesį koncertų salėse, teatruose skamba spengianti tyla. Daugelis menininkų liko ne tik be įgyvendintų projektų, kuriems ruoštasi galbūt mėnesius ar net metus, bet ir be pastovių pajamų. Vis dėlto D. Kuznecovaitė tiki, kad pasibaigus šiai pasaulį ištikusiai visapusei krizei žmonės dar ims dar labiau vertinti tikruosius ir grožį skleidžiančius dalykus, bus išsiilgę kultūros ir meno.

„Pandemijos sukelta krizė man asmeniškai ne tik sujaukė profesinius planus, iš tvarkaraščio išbraukdama dešimtis koncertų, bet kartu atvėrė galimybių į situaciją pažvelgti kitu kampu, atrasti naujų vidinių resursų, stabtelėti ir suvokti žmogaus būties laikinumą bei trapumą, – prisipažįsta smuikininkė D. Kuznecovaitė. – Ši akcija neatsitiktinai vyks gegužės 8-ąją. Tai data, kai sueina lygiai 75 metai nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos. Paminėdami šią svarbią sukaktį atliksime lietuvių muzikos patriarchu vadinamo Juozo Naujalio „Svajonę“, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dvi dalis iš Variacijų styginių kvartetui. Prisimindami Ludwigo van Beethoveno 250-ąjį gimtadienį pagriešime jo sukurtos dainos „Ich liebe dich“ („Aš tave myliu“) aranžuotę styginių kvartetui. Taip pat – publikos labai pamilto amerikiečių kompozitoriaus Philipo Glasso V dalį iš kvarteto, dedikuoto rašytojui Yukio Mishimai, bei energija trykštančią Erwino Schulhoffo „Tarantelą“.“

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Dalios Kuznecovaitės ir Valstybinio Vilniaus kvarteto akcija-koncertas iš Nacionalinės filharmonijos balkonėlio – gegužės 8 d., penktadienį, 16 val. Koncertą ketinama tiesiogiai transliuoti Nacionalinės filharmonijos feisbuko paskyroje.