2020 05 11

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

„Mažoji studija“. Skaisti draugystė iki santuokos

Unsplash.com nuotrauka
Asociatyvi Unsplash.com nuotrauka

Kretingos pranciškoniškojo jaunimo tarnybos rengiamoje „Mažosios studijos“ laidoje „Druska“ LRT eteryje Virginija Mickutė kalbėjosi apie skaisčią draugystę iki santuokos su Živile ir Žygimantu Gudauskais. Sutuoktiniai gyvena Kretingoje ir augina beveik dvejų metų sūnų.

Pašnekovai sako, kad jų santykiai nebuvo kažkuo ypatingi. Žygimantas savo būsimą žmoną sutiko bažnyčioje ir, suradęs feisbuke, pamėgino susipažinti. Pradžioje Živilei nepatiko jo dėmesys: „galvojau, kad jei vaikinas sugeba tik papokinti ar parašyti internetu, tai iš jo nieko gero“. Visiškai atsitiktinai po kelių dienų jie susitiko akis į akį.


Kelias iki romantiškos draugystės nusitęsė – Žygimantas tą vasarą išvyko į Angliją, o ir jam grįžus Živilė ilgą laiką nesiryžo pradėti bendrauti gyvai – kaskart susitikus santykiai ilgam laikui nutrūkdavo.

Tačiau Živilei išvykus savanoriauti į Ameriką, nutiko keistas įvykis. Supratusi, kad grįžus į Lietuvą vėl teks susitikti su Žygimantu, ji išsigando: „Aš kažkaip bijojau gyvo santykio“. Kadangi savanorystė vyko brolių pranciškonų organizuojamoje veikloje, Živilei į rankas pakliuvo knygelė apie Mergelės Marijos devyndienio maldą, kurioje taip pat buvo liudijimų apie maldos teikiamą pagalbą. Živilė pabandė kasdien melstis šią maldą turėdama intenciją-klausimą, koks turėtų būti jos ir Žygimanto santykis. „Gali skambėti juokingai žmonėms, kurie netiki tokiais dalykais, – dalinasi Živilė, – bet grįžusi jį pamačiau visai kitokį, tarsi akys atsivėrė.“ Taip prasidėjo jų draugystė. Po septynių mėnesių Žygis pasipiršo, o po dar penkių mėnesių pora susituokė bažnyčioje.

Živilė pasakoja, kad jų draugystė skyrėsi nuo to, kaip poros bendravimą ji įsivaizdavo prieš tai – dėl to ji tik džiaugiasi. „Turėjau susikūrusi savo iliuzijų pasaulėlį, bet, kai atradau Dievą ir pradėjau kitaip žiūrėti į asmeninius dalykus, supratau, kad Dievo planas man buvo kitoks ir man pavyko jį priimti,“ – pasakoja ji.

Žygimantas pasakoja, kad prieš pradėdamas draugauti su Živile, stengėsi išmokti būti laimingas vienas. Taip pat jis svarstė ir pašaukimo klausimą – galbūt jaunam, tikinčiam vyrui reiktų rinktis kunigystę? Vyras nusprendė, kad nebenori lengvabūdiškų trumpalaikių draugysčių, jei su kokia nors mergina užmegztų santykius, jie turėjo vesti iki santuokos. Tuomet jo gyvenime pasirodė Živilė.

Anot vyro, skaisti draugystė visų pirma reikalauja apsisprendimo. Svarstydamas ankstesnes savo romantinės draugystės patirtis bei pavyzdžius, kuriuos matė savo aplinkoje, jis nuolat keldavo klausimą, kodėl santykiai neveda link santuokos. Jo nuomone, tam, kad santykis vestų toliau nei trumpas romanas, reikia kardinalių sprendimų – pirmiausia įsivardyti, kad nori rinktis tokį kelią.

Živilė pasakoja, kad jie iki šiol bando suprasti, kas yra skaistumas. Bet draugaujant buvo labai svarbu akcentuoti, kad lytiniai santykiai skirti tik santuokai – tai pora aptarė tik pradėję draugauti. Živilės nuomone, labai svarbu kartu negyventi iki santuokos. Živilei taip pat buvo svarbu girdėti kitų žmonių, taip pat pasirinkusių iki vestuvių draugauti skaisčiai istorijas.

Daugiau klausykite: