Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

„Caritas Internationalis”. Pandemijos pasekmės gali nužudyti daugiau už pačią pandemiją

EPA nuotrauka

„Caritas Internationalis“ organizacija, kuri vienija nacionalines „Caritas“ organizacijas, išreiškia gilų susirūpinimą dėl humanitarinės krizės, kurią kelia koronaviruso pandemija ir ypač jos pasekmės, ragina valstybes imtis neatidėliotinų veiksmų.

Pasak „Caritas Internationalis“ komunikato, pastaruosius keturis mėnesius pagrindinis dėmesys buvo pagrįstai skirtas koronaviruso plitimui, tačiau dabar politika ir žiniasklaida turėtų daugiau kalbėti apie įvairias socialines pasekmes, ypač tiems, kurie yra patys pažeidžiamiausi. Kitaip nuo jų rizikuoja mirti daugiau žmonių nei nuo pačios pandemijos.

Karantinas daugelyje pasaulio šalių sukaustė ekonomiką ir milijonai asmenų, kurie buvo šiek tiek virš išgyvenimo slenksčio, dabar atsidūrė žemiau jo. Pasaulinė maisto programa jau paskelbė prognozes, kad badmiriavimo atvejų gali padaugėti dvigubai ir turėti poveikio 230 milijonų žmonių.

Šiuo požiūriu itin sunki situacija Afrikos kontinento šalyse, kurioms iki pandemijos trūko maisto dėl sausros, potvynių, vabzdžių ir kitų priežasčių. Daug regionų Artimuosiuose Rytuose, Lotynų Amerikoje, Azijoje taip pat artėja prie apsirūpinimo maistu krizės. Maisto turi ne vien pakakti, jis turi būti visavertis, kad vaikai galėtų tinkamai vystytis.

Migrantai ir pabėgėliai, neturintys saugių ir stabilių gyvenimo sąlygų, yra tarp didžiausioje rizikoje atsidūrusių grupių. Panašiai rizikos grupėje atsiduria migrantai, dirbantys be darbo sutarčių. „Caritas Internationalis“ paragino, kad politikai matytų ir jų poreikius, užtikrintų prieigą prie esminių paslaugų, ypač sveikatos apsaugos.

Dabartinė humanitarinė krizė išeina iš įprastų ir pažįstamų ribų. Tos šalys, kurios paprastai siunčia tarptautinę pagalbą kitoms, dabar pačios yra smarkiai paliestos pandemijos ir jaučia pagundą tarptautinei pagalbai skirtus išteklius nukreipti vidiniams poreikiams tenkinti. Vis dėlto tarptautinės paramos teikimas neturi sustoti.

„Caritas Internationalis“ paragino laikinai nutraukti ekonomines sankcijas Libijai, Iranui, Venesuelai ir Sirijai, kad jos galėtų įsivežti vaistų, medicininės įrangos ir būtiniausių dalykų žmonėms. Valstybės gali daugiau bendradarbiauti su religinio pobūdžio humanitarinėmis organizacijomis, kurios vykdo vystymosi programas, užtikrina sveikatos ir maisto tiekimo paslaugas patiems vargingiausiems. Kai kuriais atvejais parama būtina tuoj pat, kad žmonės galėtų pergyventi pandemijos laikotarpį.

Krizė nenutrūks ir nepasibaigs tol, kol nebus išspręsti pačių vargingiausiųjų sunkumai. „Caritas Internationalis“ prisideda prie popiežiaus Pranciškaus kvietimo kūrybingam globaliam solidarumui.

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite