2020 05 12

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

„Kiaurai grotas“. Santykis su laisve

Kaip gali santykis su laisvėje esančiais žmonėmis nuteistiesiems padėti pasikeisti? Kas be šeimos narių lanko kalinius ir kodėl?

Tinklalaidėje kalba Sigita Baltaduonė, Vilniaus Bernardinų parapijietė, 12 metų lankiusi kalinius buvusiame Lukiškių kalėjime, Panevėžio moterų pataisos namų direktoriaus pavaduotoja Loreta Skrickienė ir pataisos namų gyventoja.

Kad ir už baisiausią nusikaltimą uždaryto žmogaus bendravimas su išoriniu pasauliu yra aukso vertės, teigia S. Baltaduonė.

Pasak L. Skrickienės, ryšį su artimaisiais palaiko apie 95 proc. Panevėžio pataisos namų auklėtinių. Kasdien išsiunčiama ir gaunama nuo 50 iki 100 laiškų.

Artimų žmonių palaikymas suteikia vidinės ramybės, sako pataisos namų auklėtinė. 

Tinklalaidė „Kiaurai grotas“ – pokalbiai su teisėsaugos specialistais, kalėjimo darbuotojais, savanoriais ir nuteistaisiais. Vedėjas ir garso režisierius Tomas Lukaševičius. Iliustracijos autorius Tomas Karneckis. Projektą įgyvendina Všį „Integracijos centras“ Projekto informaciniai partneriai – asociacija „Aktyvus jaunimas“. Ši tinklalaidė yra Erasmus+ projekto „Second Chance“ dalis.

 

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.