2020 05 13

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Atšaukiamas tarptautinis teatro festivalis „TheATRIUM“

Šiemet Klaipėdos dramos teatre gegužę ir birželį turėjo įvykti ketvirtasis tarptautinis teatro festivalis TheATRIUM. Paskelbus koronaviruso pandemiją pasaulyje ir įvedus karantiną, jo datos buvo perkeltos: Lietuvos teatro vitrina turėjo vykti rugpjūčio 4–9 dienomis, o tarptautinė programa rugpjūčio 14–rugsėjo 2 dienomis. Tačiau padėtis pasaulyje tebėra kritinė, galimybė keliauti ir rengti viešus renginius šiemet lieka neaiški ir tarptautiniai renginiai atšaukiami.

Festivalio TheATRIUM organizatorius Klaipėdos dramos teatras dėl šios padėties priverstas atšaukti Lietuvos teatro vitriną – šiemet ji neįvyks. Festivalio rengėjai dėkoja visiems Lietuvos teatrams, kurie ruošėsi dalyvauti Lietuvos teatrų vitrinoje. Šių teatrų atstovų kontaktinius duomenis susidomėjusiems užsienio teatrų svečiams festivalis ketina perduoti ir, pagal galimybes, padėti užmegzti kontaktus.

Tarptautinė teatro programa, kurioje turėjo dalyvauti penki užsienio teatrų spektakliai (iš Italijos, Čekijos, Lenkijos, Japonijos ir Rusijos), taip pat atšaukiama. Tačiau festivalio organizatoriai ketina dėti pastangas ir dar šiemet atvežti ir parodyti Lietuvos teatro mėgėjams kelis spektaklius iš tarptautinės festivalio programos, jei pandemija bus suvaldyta. Sudaryta tarptautinė programa labai įdomi, be to, joje su spektakliais dalyvaujantys lenkų režisieriai Agata Duda-Gracz ir Jan Kłata planuoja kurti spektaklius Klaipėdos dramos teatre artimiausioje ateityje. Tad jei leis aplinkybės, du ar tris spektaklius teatras pakvies atvykti ir parodys dar iki šių metų pabaigos. Daugiau informacijos apie sudarytą festivalio programą, taip pat kontaktus rasite naujoje festivalio interneto svetainėje theatrium.lt – kviečiame joje apsilankyti.

Įdomu, kad festivalio vizualinėje medžiagoje jau trečią kartą naudojamas simbolis – Apolono galva, šiemet pridengta tamsiais tikrovę kliudančiais matyti akiniais (dizainerė Jekaterina Budrytė), – netikėtai tapo itin tikrovišku, o festivalio šūkis „Manai, kad matai?“ skamba naujomis natomis. Tikimės, kad pandemija bus įveikta, pamatysime spektaklius, kuriuos planuota rodyti festivalyje TheATRIUM, ir kruopštus bei kūrybingas Klaipėdos dramos teatro komandos darbo vaisius bus matomas scenoje.

Žiūrovai, įsigiję bilietus į festivalio TheATRIUM spektaklius, gali juos grąžinti kasose, kuriose pirko, arba internetu. Žiūrovus, įsigijusius bilietus teatro kasoje, maloniai prašome kreiptis el. paštu [email protected] arba telefonu +370 613 78 464. Bilietų grąžinimo terminas – nuo gegužės 18 iki gegužės 31 d. (imtinai).

Festivalio TheATRIUM rengėjas Klaipėdos dramos teatras nuoširdžiai dėkoja visiems teatro kūrėjams, kritikams ir teatrologams, žiūrovams, rėmėjams ir laukdamas susitikimų teatre linki visiems sveikatos bei ištvermės.

Festivalio TheATRIUM informacija