2020 06 15

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Šv. Vitas – kankinys ir užtarėjas

Šv. Vito ikona. armsopenwide.wordpress.com nuotrauka

Šv. Vitas yra IV a. kankinys.

Pasak legendos, Vitas buvo vienintelis Sicilijos senatoriaus sūnus. Jis tapo krikščioniu, būdamas dvylikos metų. Kai jo dėka atsivertė nemažai žmonių ir apie tai sužinojo Sicilijos valdytojas Valerijanas, valdytojas mėgino priversti Vitą atsisakyti tikėjimo.

Mėginimas nepavyko, o Vitas kartu su savo mokytoju Modestu ir patarnautoja Kresencija pabėgo į Romą. Ten iš imperatoriaus Dioklecijano sūnaus išvarė piktąją dvasią. Kadangi Vitas prieš tai nepaaukojo aukos dievams, šis išgydymas buvo pripažintas burtais. Vitas, Modestas ir Kresencija buvo kankinami, tačiau išliko sveiki ir nenukentėjo. Jiems pavyko išsilaisvinti – audros metu sugriuvo pilis, kurioje jie buvo įkalinti. Angelas palydėjo juos iki Lukanijos, manoma, kad ten jie vėliau mirė. Taip pasakoja legenda.

Žinomi tikri faktai, kad jie buvo krikščionys, nukankinti Lukanijoje. Jų, kaip kankinių, kultas žinomas nuo seno.

Ypatingas pamaldumas šv. Vitui išplito Vokietijoje po to, kai 836 m. jo relikvijos buvo  perkeltos į Saksoniją. Šv. Vitas žinomas kaip vienas iš Keturiolikos šventųjų užtarėjų; globoja epileptikus, kenčiančius nuo taip vadinamo „šv. Vito šokio“, taip pat globoja šokėjus, aktorius, saugo nuo audrų.

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.