2020 07 06

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Šv. Marija Goreti – išsaugojusi orumą

Vienintelė išlikusi šventosios nuotrauka, padaryta 1902 m., likus keletui mėnesių iki Marijos Goretti žūties. Wikipedia Commons nuotrauka

Liepos 6 d. minime šv. Mariją Goreti (1890-1902), kankinę.

Marija Goreti gimė spalio 16 d. Ankonoje, Italijoje. Ji buvo trečia iš 7 vaikų žemdirbių Luigi Goretti ir Assunta Carlini  šeimoje.

Neturtas privertė šeimą emigruoti į kenksmingas Pontino pelkes Netuno vietovėje Albano vyskupijoje. Marijai buvo vos 10 metų, kai nuo maliarijos mirė jos tėvas. Tuomet mergaitė pradėjo rūpintis penkiais broliais ir seserimis, o motina dirbo laukuose.

Dirbdama ir krikščioniškai gyvendama paguodos ir stiprybės Marija sėmėsi iš Eucharistijos ir dažnos Komunijos.

Jai dar nebuvo 12 metų, kai vienas jaunuolis, gyvenantis tame pačiame ūkyje, ėmė ją vilioti. Įžeistas Marijos pasipriešinimo jis pradėjo grasinti 20 cm ilgio yla ir užpuolęs ją subadė. Šventoji mirė kitą dieną, 1902 m. liepos 6-ąją, spėjusi atleisti savo užpuolikui. 1950 m. Pijui XII paskelbiant Mariją Goreti šventąja, kanonizacijos iškilmėse dalyvavo milžiniška žmonių minia, ten buvo ir jos motina, ir atsivertęs žudikas.

Wikipedia Commons nuotrauka

Marijos istorija sulaukė ir kino kūrėjų dėmesio. Ją pasakoja tokie gerai žinomi  filmai, kaip Augusto Geninos Dangus virš pelkės bei Giulo Base Marija Goreti.

Pagal  „Gyvoji duona“ ir interneto informaciją

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.