Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2021 12 10

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

2021 m. A. Kalėdos premija – mokslininkams V. Šeinai ir K. Pecelai

Dr. Viktorija Šeina ir dr. Kamilis Pecela. Lietuvos literatūros ir tautosakos instituto ir asmeninio archyvo nuotraukos

Gruodžio 10 d. posėdžiavo Algio Kalėdos premijos komisija. Komisijos sprendimu 2021 m. Algio Kalėdos premija skiriama dviem mokslininkams – dr. Viktorijai Šeinai ir dr. Kamiliui Pecelai.

Dr. Viktorija Šeina premiją pelnė už literatūros kanono formavimosi tyrimus, už monografiją, atskleidžiančią, kaip kito modernios lietuvių kultūros santykis su Adomo Mickevičiaus kūrybos palikimu ir lenkų kalba sukurtu literatūros paveldu. Dr. Kamilis Pecela premiją pelnė už Vilniaus lietuvių ir lenkų literatūros tyrimus, lietuvių grožinės literatūros, egodokumentikos ir fundamentalių intelektualinių šaltinių vertimus į lenkų kalbą, eseistinę lietuvių kultūros refleksiją.

A. Kalėdos premijos teikimo ceremonija vyks gruodžio 29 d. 16 val. Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4). Renginyje dalyvaus premijos mecenatė Laima Kalėdienė, premijos laureatai, koncertuos Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokiniai.

Lietuvos literatūros ir tautosakos instituto informacija

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite