2020 11 24

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

25 turai po Lietuvos muziejus neišėjus iš namų

Žemaičių dailės muziejus
Žemaičių dailės muziejus. Virtualaus turo kadras

Dėl karantino kultūros įstaigoms užvėrus duris, Lietuvos muziejai siūlo ekspozicijas aplankyti virtualiai. Neišėję iš namų šiandien galite nemokamai susipažinti su 25-ių muziejų ir Vilniaus pilių teritorijos saugomais turtais.

Nuo Lietuvos nacionalinio dailės, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės, Vytauto Didžiojo karo, Lietuvos aviacijos iki Laikrodžių, Šilutės Hugo Šojaus, Medininkų pilies muziejų – kiekvienas atras sau įdomaus kultūros paveldo visuose šalies regionuose ir išgirs netikėčiausių pasakojimų apie krašto istoriją.

Unikalios dviračių, lėktuvų, senovinių ginklų kolekcijos, įspūdingos XVI–XXI a. Lietuvos dailės ekspozicijos, pavogto ir grąžinto trečiojo pagal svorį gintaro luito Europoje 3D modelis, vienas vertingiausių XV–XVII a. auksinių monetų ir brangiųjų metalų dirbinių lobių, gražiausia išlikusi dvaro sodyba – buvusi kunigaikščių Oginskių rezidencija, paties poeto, vertėjo, profesoriaus Tomo Venclovos vedamas turas po vaikystės namus – visa tai ir dar daugiau muziejai kviečia pamatyti neišėjus iš namų.

Lietuvos aviacijos muziejus
Lietuvos aviacijos muziejus. Virtualaus turo kadras.

Į virtualią kelionę galite vykti ir patys, ir kviesti bičiulius iš viso pasaulio – nauji muziejų virtualūs turai parengti lietuvių ir anglų kalbomis. Tai yra puiki priemonė norintiems susiplanuoti keliones po Lietuvą ir pamatyti kitokią šalį. Virtualius turus lydi ir įspūdingi vietovių vaizdai iš paukščio skrydžio.

Muziejai ypač tikisi mokytojų, dėstytojų, mokinių ir studentų dėmesio. Profesionalių gidų vedami virtualūs turai sėkmingai gali būti pasitelkti nuotolinėms pamokoms ir neformaliai mokytis.

Visi muziejų virtualūs turai LIMIS portale: https://turai.limis.lt/

Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus informacija