Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2022 09 29

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

3 patarimai, kaip tinkamai prižiūrėti vaiko čiužinį

Pexels,Cottonbro nuotrauka

Ne tik čiužinio kokybė, bet ir jo priežiūra turi įtakos ramiam poilsiui. Kone kiekvieni tėvai žino, kad kokybiškas poilsis svarbus faktorius vaiko augimo, geros sveikatos ir savijautos atžvilgiu. Norint sukurti kokybišką poilsio aplinką, būtina tinkamai prižiūrėti miego pagrindą. Šiame straipsnyje dalinamės 3 naudingais patarimais, kaip tinkamai prižiūrėti vaiko čiužinį.

1. Naudokite užvalkalą

Nors įprastai čiužiniai vaikams parduodami su nuimamais užvalkalais, ekspertai pataria įsigyti papildomą apsaugą. Ir tam tikrai yra svarių argumentų. Įsigiję papildomą užvalkalą:

  • lengviau palaikysite higieną;
  • suteiksite papildomo patogumo;
  • išsaugosite gaminio kokybę.

Įsigijus užvalkalą, čiužinys apsaugomas nuo nepageidaujamų skysčių ir dėmių. Tokiu būdu išvengsite dulkių erkučių dauginimosi, nes joms reikalinga drėgna terpė. Žinoma, reikalinga ir užvalkalo priežiūra. Tai galima padaryti ir namų sąlygomis, reguliariai šį skalbiant.

2. Reguliariai vėdinkite čiužinį

Norint sukurti saugią ir sveiką miegojimo vietą, būtina gaminius vėdinti. Nauji daiktai, ne išimtis ir čiužiniai, turi kvapą. Įsigijus naują čiužinį, šį patariama padėti ant lovos ir gerai išvėdinti patalpą. Čiužinius rekomenduojama vėdinti bent 2 kartus per metus. Idealu, jeigu šiuos galima išnešti į lauką. Žinoma, jeigu gyvenate bute, gaminį galite išnešti į balkoną ar arčiau atviro lango. Norint efektyviausio rezultato, čiužinį vėdinkite daugiau nei 3 valandas.

3. Nuolat keiskite čiužinio padėtį

Norėdami išsaugoti gaminio funkcionalumą ir formą, šį reguliariai apverskite ir apsukite. Nuolat keičiant puses, išlaikoma gaminio forma ir tinkama, tolygi atrama kūnui. Dvipusius čiužinius patariama apversti ir pasukti tokia eiga:

  • sukeiskite galvūgalį su kojūgaliu;
  • apverskite viršutinę ir apatinę puses;
  • vėl sukeiskite galvūgalį su kojūgaliu;
  • grąžinkite čiužinį į pirminę padėtį.

Laikantis šių žingsnių, išlaikomas tolygus kūno spaudimo pasiskirstymas. Svarbu paminėti, kad taip vartyti ir apsukti gaminį reikia kas 3 mėnesius. Žinoma, jeigu čiužinys yra vienpusis, rekomenduojama jį tiesiog kas 3 mėnesius apsukti (galvūgalį keisti su kojūgaliu).

Akivaizdu, kad norint sukurti sveiką miego aplinką vaikui, reikia ne tik įsigyti kokybišką čiužinį, bet ir šį tinkamai prižiūrėti. Svarbiausia įsigyti papildomą apsaugą, reguliariai vėdinti ir keisti čiužinio padėtį. Vadovaudamiesi minėtaisiais patarimais, išsaugosite visas technines čiužinio savybes ir apsaugosite jį nuo parazitų dauginimosi.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite