Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2020 08 01

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

5 būdai, kaip pasirūpinti savimi auginant vaikus

Unsplash.com nuotrauka

Prieš pat pakylant lėktuvui pranešama apie visus saugumo reikalavimus. Vienas jų: nelaimės atveju visų pirma reikia deguonies kaukę užsidėti sau, o tik tada savo vaikui. Atrodytų, visiškai paprastas prašymas: lengvai jį suprantate, kai įsivaizduojate sudėtingą scenarijų. Šis reikalavimas remiasi paprastu principu: tam, kad jūsų vaiko sveikata ir gerovė būtų užtikrinta, jūs turite galėti juo pasirūpinti. Todėl pirma reikėtų pasirūpinti savimi.

Kasdienėse situacijose mylintys ir geri norintys būti tėvai dažnai pamiršta, kad rūpintis savimi yra lygiai taip pat svarbu, kaip ir savo vaiku. Juk vaikams svarbu, kad jų tėvai būtų kantrūs, gebėtų džiaugtis mažais dalykais ir kasdienybe. Tad, kaip pasirūpinti savimi, kai auginate vaikus?

Pasistenkite dažniau bent trumpai susitelkti į save. Giliai įkvėpkite ir iškvėpkite orą, susitelkite į kvėpimą bent trumpai. Moksliniai tyrimai rodo, jog, jeigu uždėsite ranką ant savo krūtinės ir įsivaizduosite, kad kvėpuojate į savo širdį, tai turėtų raminamai paveikti visą nervų sistemą. Jeigu stebėsite savo kvėpavimą, nusiraminsite, geriau išgirsite save, taip pat sumažinsite nerimą.

Kai tik suprantate, kad esate piktas ir suirzęs, pabandykite nusiraminti. Paklauskite savęs: ko jums reikėtų, kad atgautumėte pusiausvyrą? Kas jums galėtų padėti? Pavyzdžiui, gal jums reikėtų stiklinės vandens? Ramiai pasėdėti ir pasiklausyti gamtos garsų? Penkių minučių šokio? Jeigu tuo metu, kai esate susierzinęs, negalite sau to leisti, susiplanuokite „pasimatymą“ su savimi, kai tik turėsite laiko. Svarbiausia stebėkite, kaip jaučiatės, ir neleiskite sau nuolatos būti susierzinęs.

Pastebėkite tai, kas jus nervina, ir stenkitės įveikti sunkumus sąmoningai. Svarbu gyvenime jausti, kad esate jo šeimininkas, netgi jeigu kartais nesijaučiate taip. Nereikėtų savęs nuolatos paversti auka. Jeigu koks nors dalykas auginant vaikus siaubingai nervina, pabandykite jį kaip nors pakeisti. Pavyzdžiui, labai sunku būna tada, kai vaikai jau turi eiti miegoti. Pabandykite su savo partneriu pasidalinti atsakomybes, pradėkite „ruoštis į lovą“ anksčiau, išgerkite arbatos tada, kai skaitote vaikams knygas prieš miegą. Kitaip tariant, paverskite sudėtingą dienos laiką į šiek tiek lengvesnį ir jums labiau priimtiną.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Būkite ir sau tėvas arba mama. Nors dabar jau turite vaikų, jūsų tėvai jau jumis taip nebesirūpina, tačiau sau tėčiu ar mama tikrai galite būti. Ką tai reiškia? Parodykite sau meilės, kalbėkitės su savimi taip, lyg kalbėtumėtės su žmogumi, kurį mylite ir kuriuo rūpinatės. Pagelbėkite sau, kai jums sunku. Visuomet pagirkite save už pastangas, kurias įdedate į vaikų auklėjimo procesą ir kasdienybę.

Stenkitės kuo dažniau gyventi šia akimirka ir neatidėkite džiaugsmo. Sustokite ir sąmoningai pasigrožėkite akimirkomis, kurių patiriate, ir savo vaikais, kurie taip greitai auga.

Parengta pagal PsychologyToday.com

Kurkime kartu!

Kodėl bernardinams yra svarbus skaitytojų ir rėmėjų indėlis?