Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2022 09 29

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

5 patarimai: sklandi siuntų kelionė į užsienio šalis

Pexels, Shvets Production nuotrauka

Šiandien kurjerių paslaugomis naudojasi kone kiekvienas – apsiperkantys arba prekiaujantys internetu, arba tiesiog norintys nustebinti artimą žmogų, gyvenantį kitoje užsienio šalyje. Dėl tam tikrų priežasčių, kartais siuntos nepasiekia gavėjo adreso ir taip nutinka nebūtinai dėl kurjerio kaltės ar susiklosčiusių nenumatytų aplinkybių. Atsižvelgdami į tai, šiame straipsnyje pateiksime 5 naudingus patarimus, kurie leis į užsienį siunčiamoms siuntoms sklandžiai pasiekti gavėją.

1. Tinkamai supakuokite siuntą

Tam, kad siuntų vežimas į Angliją ar kitą užsienio šalį vyktų sklandžiai ir saugiai, būtina siuntą tinkamai supakuoti. Priklausomai nuo siunčiamo daikto dydžio, šį supakuokite į atitinkamą pakuotę, pavyzdžiui:

  • dėžę;
  • voką;
  • voką su burbuline plėvele viduje;
  • kitą kurjerių rekomenduojamą pakuotę.

Pakuodami siuntinį, atsižvelkite į daikto savybes. Pavyzdžiui, jeigu pakuojate dūžtančius daiktus, tai šiuos dėkite į dėžės centrą, o šonus užpildykite burbuline plėvele ar putos granulėmis. Be to, atkreipkite dėmesį į pakuotės patvarumą. Siuntų pakavimui netinka popierius ar medžiaginės pakuotės, nes šios gali greitai ir lengvai plyšti. Supakavę siuntą, saugiai užklijuokite tarpus lipnia juosta. Žinoma, patariama šios nepadauginti. Jeigu siuntinio negalima vartyti, užklijuokite atitinkamą lipduką su rodykle, rodančia kryptį – aukštyn.

2. Kruopščiai pildykite dokumentus

Norėdami prisidėti prie sklandaus siuntinio pristatymo, būtinai nurodykite tikslius siuntėjo ir gavėjo duomenis – adresą, pašto kodą, telefono numerį ir pan. Atsižvelkite ir į kokią šalį ketinate siųsti daiktus, nes nuo to priklausys ir siuntinio deklaracijos procesas.

Jeigu norite siuntinį pristatyti ne į ES šalį, pavyzdžiui, Didžiąją Britaniją, Ameriką ir pan., reikia sumokėti muito mokestį. Be to, reikalinga ir siuntinio deklaraciją, kurią galima atlikti tiek savarankiškai, tiek per kurjerių tarpininkus. Ir, žinoma, tinkamai priklijuokite siuntos dokumentus, kad šie tvirtai laikytųsi visos kelionės metu.

3. Venkite draudžiamų siųsti daiktų

Kiekviena siuntų pristatymo tarnyba turi draudžiamų siųsti daiktų sąrašą. Tad prieš siųsdami norimą daiktą, įsitikinkite, kad šis nėra vienas iš draudžiamųjų daiktų. Atminkite, siųsdami draudžiamą siuntos turinį, rizikuojate, kad šis bus sulaikytas muitinės ir jo nebeatgausite.

Negalima siųsti daiktų, kurie uždrausti pagal bent vienos iš valstybių, kurių teritorija vykdomas vežimas, įstatymus. Be to, negalima siųsti didelės vertės daiktų, kuriuos, patyrus žalą, būtų sunku atkurti ar pakeisti lygiaverčiais daiktais. Pavyzdžiui, asmens tapatybės dokumentai, duomenys, esantys laikmenoje, SIM kortelės ir pan.

4. Sukonkretinkite siuntinių pavadinimus

Kai kurie daiktai gali būti siunčiami tik jei jų pavadinimas bus sukonkretintas. Siunčiant automobilio detales, dovanas, prekes, produktų pavyzdžius ar asmeninius daiktus, reikalingas detalesnis siuntos turinio aprašymas. Jeigu kurjeris šio aprašymo neras, gali būti, kad siuntinio pristatymas bus nutrauktas be jokio įspėjimo ir pinigai nebus grąžinami.

5. Pasirinkite tinkamą paslaugos tipą

Užsakydami kurjerių paslaugas ir rinkdamiesi paslaugos tipą, atsižvelkite, per kiek laiko norite, kad siunta pasiektų gavėją. Jeigu norite greitesnio pristatymo, rinkitės skubią paslaugą, jeigu terminas nėra prioritetas, tuomet – įprastą pristatymą.

Taigi, atsižvelgę į aukščiau pateiktus patarimus, užtikrinsite sklandų siuntinio pristatymo procesą. Svarbu taisyklingai užpildyti visus reikiamus dokumentus, tinkamai supakuoti siuntą ir pasirinkti patikimą kurjerių tarnybą. Ši užtikrins, kad siunta bus pristatyta saugiai ir laiku.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Kurkime kartu!

Kodėl bernardinams yra svarbus skaitytojų ir rėmėjų indėlis?