Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais. Paremti

2022 01 10

Magdalena Lina Balandytė SF

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Mk 1, 14–20 „Atsiverskite ir tikėkite Evangelija“

Magdalena Lina Balandytė SF, asmeninio archyvo nuotrauka

Kai Jonas buvo suimtas, Jėzus sugrįžo į Galilėją ir ėmė skelbti gerąją Dievo naujieną: „Atėjo įvykdymo metas, Dievo karalystė čia pat! Atsiverskite ir tikėkite Evangelija!“

Eidamas palei Galilėjos ežerą, Jėzus pamatė Simoną ir Simono brolį Andriejų, metančius tinklą į ežerą: buvo mat žvejai. Jėzus tarė: „Eikite paskui mane! Aš padarysiu jus žmonių žvejais“. Ir tuojau, palikę tinklus, juodu nuėjo su juo.

Paėjėjęs truputį toliau, jis pamatė Zebediejaus sūnų Jokūbą ir jo brolį Joną, valtyje betaisančius tinklus. Tuoj pat pasišaukė ir juos. Palikę savo tėvą Zebediejų su samdiniais valtyje, jie sekė paskui jį.

Dienos skaitiniai: lk.katalikai.lt

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Evangelijos skaitinį komentuoja – ses. Magdalena Lina Balandytė SF

Šiandien Evangelija kviečia į pasivaikščiojimą palei Galilėjos ežerą, kuris yra gausus asmeninių susitikimų – Jėzaus ir Simono, Andriejaus, Jokūbo, Jono ir tavęs. Kiekvieno žmogaus gyvenime ateina akimirka, ateina metas, kyla klausimas, prieinama kryžkelė: Ką rinktis? Kas aš esu? Ko trokšta mano širdis? Kas yra gyvenimas? Kas yra mirtis? Ar yra Amžinasis gyvenimas? Kokia gyvenimo prasmė?

Pasaulis žmogui sukuria daug pasiūlų, pramogų, laikinų dalykų, džiaugsmų, daugybė pasirinkimų, ką žiūrėti, ką klausytis, ką sekti. Ir yra Jėzus, kuris Dievo Karalystę atneša ne kaip superžvaigždė, kuri kviečia tapti Jo paskyros sekėjais, bet Jėzus tyliai beldžia į žmogaus širdį ir laukia, kol žmogus pakels savo akis į Jį ir jų žvilgsniai susitiks.

Jėzaus žvilgsnis, kaip ir Jo Žodis, turi galią, kuri nesitiki naudos, bet MYLI. Jėzus myli ne masę, bet myli ir pažįsta kiekvieną žmogų asmeniškai. Pažįsta tave. Jo žvilgsnis perskrodžia širdį, nes gimsta iš Dievo širdies gelmės. Jėzus suteikia prasmę gyvenimui, ko negali padaryti laikinieji dalykai. Jėzus žmogų pakelia gyvenimui! Padeda atrasti atsakymus į klausimus.

Jėzus žvelgia į tave, myli tave, tik nebijok pakelti akių į Jį. Nebijok priimti tikro gyvenimo, kurį Jis dovanoja. Leisk būti Jo perkeistam.

Viešpatie, dovanoki malonę Tavo žvilgsnyje atrasti, kas aš esu, ko trokšta mano širdis. Viešpatie, meldžiu dovanoki jėgų atsiliepti į Tavo pašaukimą ir sekti paskui Tave, kuris esi Kelias, Tiesa ir Gyvenimas.

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.