Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2022 12 08

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Adventiniame koncerte – išskirtiniai sakralinės muzikos opusai ir „Carols“ giesmės

Sakralinės muzikos choras „Adoramus“. Roberto Dakševičiaus nuotrauka

Gruodžio 10 d. 20 val. Vilniaus sakralinės muzikos choras „Adoramus“ visiems vilniečiams ir miesto svečiams rengia adventinį koncertą „Carols“ Vilniaus pranciškonų bažnyčioje (Trakų g. 9, Vilnius). Šis koncertas yra dalis choro koncertinio ciklo „Suteik ramybę mūsų laikams“, skirto reaguoti į visą pasaulį sukrėtusį Ukrainos karą.

Adventinio koncerto „Carols“ programą šiemet sudarys sakralinės muzikos opusai, ją papildys išskirtiniai, dar niekur choro viešai neatlikti kūriniai. Koncerte girdėsime lietuvių kompozitorių Vaclovo Augustino, Imanto Jono Šimkaus, taip pat mūsų artimiausių kaimynų – šiuo metu itin populiaraus latvių kompozitoriaus Eriko Ešenvaldo ir estų kompozitoriaus Arvo Pärto – kūrinius.

„Adventiniai choro „Adoramus“ koncertai tampa gražia tradicija, juose mūsų klausytojai gali išgirsti dar neskambėjusias kompozicijas ir gražiausius parengtus kūrinius, jiems atrenkame viso sezono programų perlus. Šiemet, šalia sakralinės muzikos opusų, klausytojai taip pat turės progą išgirsti visame pasaulyje garsias giesmes „Carols“, – sakė choro meno vadovas ir dirigentas Imantas Jonas Šimkus.

Reaguodamas į karą Ukrainoje, choras „Adoramus“ yra nusprendęs savo visą koncertinį sezoną dedikuoti Ukrainos karo aukoms atminti ir taip solidarizuotis su Ukrainos tauta. Šio koncerto metu žiūrovai taip pat bus kviečiami skirti auką Ukrainai, kurioje šių metų Kalėdos bus sunkios bei sudėtingos. Renginio metu bus kviečiama aukoti pagalbą Ukrainai teikiančiam fondui „Blue-Yellow“.

Šių metų adventiniame koncerte taip pat bus ir instrumentinių staigmenų, o kad kūriniai skambėtų dar išskirtiniau, bus pasitelkiama unikali Vilniaus pranciškonų bažnyčios akustika ir jos erdvės, skambės antifona, choras žiūrovams perteiks akustinę dainavimo ratu patirtį. Antrojoje koncerto dalyje visa daugiaskliautė bažnyčios erdvė prisipildys garsinių ir erdvinių „Carols“ giesmių sąskambių.

Koncertas yra nemokamas ir atviras visiems.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien