Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

Žiūrėjimo ir skaitymo laikas:

8 min.

Advento kalendorius. Dievas nesigėdija žmogaus

Šiandienos Evangelijoje skaitome Jėzaus kilmės knygą. Brolis Benediktas prisipažįsta, kad iš pradžių šį ilgą ir, atrodytų, nuobodų skaitinį stengdavosi praleisti – tačiau vėliau suprato, koks jis svarbus. Išvardytų žmonių sąrašas to meto žydams turėjo padėti išsklaidyti abejones, ar tai, ką krikščionys skelbia apie Jėzų, yra tiesa.

„Tikiu, kad dauguma mūsų bent kažkiek esame susipažinę su Senojo Testamento knygomis. Jėzus yra ilgai lauktasis žydų tautos Mesijas, kurį Dievas jiems pažadėjo per pranašus.

Evangelistui Matui rūpėjo judėjams parodyti Jėzaus kilmę. Skaitomi vardai nėra vien tik vardai – tai žydų tautos istorinės asmenybės. Matui buvo svarbu parodyti, kad Jėzus ateina iš Abraomo ir Dovydo giminės.

Beje, tarp išvardytų asmenų yra labai keistų ir nuodėmingų – į ką mes iškart atkreipiame dėmesį ir nustembame. Ši žinia mums tokia: Dievas nesigėdija žmogaus, jo elgesio. Kiekvieno žmogaus istorija yra šventa“, – sako kun. Benediktas Jurčys OFM.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu