2021 05 05

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Akademinės bendruomenės atsinaujinimo diena „Šv. Juozapas universitete“

Renginio plakatas
VDU akademinės sielovados iliustracija

Kauno akademinės sielovados komanda kviečia akademinę bendruomenę šeštadienį (gegužės 8 d.)  dalyvauti atsinaujinimo dienoje „Šv. Juozapas universitete“.

Popiežiui Pranciškui 2021 metus paskelbus Šv. Juozapo metais, renginio organizatoriai kviečia pažvelgti į šį šventąjį ir permąstyti kuo jis gali įkvėpti dirbančius bei besimokančius universitete. Susipažinsime su šiuo retai minimu šventuoju, kuris Šventajame Rašte nėra labai iškalbus, bet be kurio negalima įsivaizduoti krikščionybės istorijos.  Renginio metu dalyvių lauks trys pranešimai.

Pirmąjį mokymą „Nustebintas balso iš viršaus“ pristatys kun. Rastislav. Mokymo metu, kapelionas pasidalins, kaip kiekvienas galime išgirsti Dievą šiandien. Tikras ryšys su Dievu – tai galimybė išgirsti Jo balsą. Šv. Juozapas girdėjo Jo balsą. Girdėjo, nes klausėsi. Suprato, kad tie žodžiai, girdėti sapne, – tikrai iš Dievo, nes Jį girdėjo ne pirmą kartą. Mes galime įstoti į Juozapo Dievo žodžių klausymosi mokyklą.

Antrojo mokymo – „Įžymybės šešėlyje“ metu, kun. Peter kvies apmąstyti šv. Juozapo svarbą. Atrodo, kad šv. Juozapas, palyginus su kai kuriais aktoriais ar dainininkais, nėra niekuo ypatingas. Būtent todėl jis mums padeda suprasti paprastų žmonių svarbą. Jo šviesoje pažvelgsime į mūsų santykius, darbą, atsakomybę, kad mūsų gyvenimas taptų kuo geresne ir didesne dovana.

Trečiajame renginio susitikime KTU studentų atstovybės prezidentė Kristė Skaudaitė ir Vilniaus universiteto absolventas, kunigų seminarijos auklėtinis Linas Braukyla leisis į diskusiją ir  kvies apmąstyti 7 žlugusius lūkesčius, su kuriais neretai susiduria studentai studijų laikotarpiu. Tikslai, kuriuos sąmoningai ar nesąmoningai keliame savo studijoms: a) rasti, ką prasminga galėsiu veikti gyvenime; b) užmegzti svarbius ryšius, sukurti tinklą savo karjerai; c) patirti studentiško gyvenimo smagumą; d) įvykdyti kūrybines idėjas; e) įsitraukti į viešąjį gyvenimą; f) rasti mylimą žmogų; g) pažinti, kas tikrai svarbu, ir nuspręsti, kuo tikiu. Dažnos studijos žymi visų šių lūkesčių žlugimą. Kiek iš jų pasiekiau aš? O kokie atradimai lūkesčius viršijo? Apie tai kalbėsis Kristė ir Linas.

Dienos programoje bus laiko stabtelėti ir turėti galimybę pokalbiams ar atlikti išpažintį, o renginio programą užbaigs Šv. Mišios. Renginys vyks nuotoliniu būdu,  tačiau bus galimybė susitikti gyvai su kapelionais (Papilio g. 5 salėje, trečiajame aukšte) norint priimti Susitaikinimo sakramentą ar turėti dvasinį pokalbį. Esant pandemijos situacijai, organizatoriai prašo užpildyti šią registracijos formą.

Renginio programa:

12.00- 13.00 1 pranešimas: „Nustebintas balso iš viršaus“ kun. Rastislav Dluhý CSsR

13.00-14.00 Galimybė nuotoliniams pokalbiams su kapelionais

14.00- 15.00 2 pranešimas: „Įžymybės šešėlyje“ kun. Peter Hertel CSsR

15.00-15.30 Pertrauka

15.30- 16.30 Diskusija „7 žlugę studentavimo lūkesčiai“ Linas Braukyla ir Kristė Skaudaitė

16.30- 17.45 Galimybė atlikti išpažintį ar turėti dvasinį pokalbį

18.00- 19.00 Šv. Mišios ir dienos apibendrinimas aukoja kun. Pedro Pich ir kapelionai

Apie renginį feisbuke: https://www.facebook.com/events/1377131575993261

Renginys bus transliuojamas Kauno arkivyskupijos feisbuko ir jutubo kanalais: https://www.youtube.com/watch?v=0NO5pxU-Nms

Kauno akademinės sielovados komandos informacija