Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

Skaitymo ir žiūrėjimo laikas

24 min.

Alfredo Nobelio gyvenimo ir premijos istorija  

Knygos viršelis

„Kas turi laiko skaityti biografijas? Kas gali būti toks naivus ar mielas, kad tuo domėtųsi? Klausiu savęs visiškai rimtai.“ (Alfredas Nobelis)

„Knyga, kurią rašau, yra ne tik apie tave, dramatišką tavo gyvenimą ir plačią tavo giminę. Joje nė kiek ne mažiau rašoma ir apie laikmetį, kuriame gyvenai, ir viską, kuo žavėjaisi. Turiu galvoje telegrafą, elektros apšvietimą ir bakterijų atradimą, atomus ir magnetizmą, karus ir svajones apie taiką.“ (Ingrid Carlberg)

Ingrid Carlberg knyga „Alfredas Nobelis. Jo pasaulis ir premija“ – kvapą gniaužianti istorija apie Alfredo Nobelio kelią nuo nepritekliaus paženklintos vaikystės Stokholme iki aršios dramos, kurią sukėlė turtingojo dinamito magnato testamentas. Knygą išleido leidykla „Alma littera“.

Su ja susipažinti kviečia Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centras.

Ar Alfredui Nobeliui pavyko įgyvendinti savo gyvenimo tikslus? Ar Nobelio literatūros premija vis dar gali būti vienas kertinių kokybės ženklų skaitytojams? Dažnai Nobelio premijų teikimas neapsieina be skandalų. Kaip dabar steigėjas vertintų kelią, kurį nuėjo šie apdovanojimai? Visus šiuos klausimus ir dar daugiau vaizdo įraše aptaria „15min.lt“ vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas ir Nacionalinės bibliotekos Valstybingumo centro vadovas Matas Baltrukevičius.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite