Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2023 05 08

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Alžyro kankiniai – solidarūs su persekiojamais musulmonais

Trapistai kankiniai palaimintieji. Wikipedia.org nuotrauka

Palaimintaisiais paskelbtų devyniolikos kankinių kraujas buvo išlietas 1994–1996 m., Alžyrui panirus į pilietinį karą, kuriame galvą iškėlė ir islamiškasis ekstremizmas. Kankiniai, tarp kurių šešios vienuolės, priklausė aštuonioms kongregacijoms.

Dauguma jų buvo misionieriai, ne vienas Alžyre praleidęs dešimtis metų, didžiąją savo gyvenimo dalį jau brandaus amžiaus, o kai kurie čia gimę, kaip kad palaimintasis arkivyskupas Petras Claverie.

Plačiausiai žinomi yra septyni Tibhirino vienuoliai trapistai, kurių kankinystės istorija pasakojama Xavier Beauvois filme „Apie dievus ir žmones“.

Beatifikacijos iškilmės įvyko 2018 m. gruodžio 8 d. Orano miesto bazilikoje. Jose dalyvavo ir Alžyro religinių reikalų ministras Mohamedas Issa.

Arkivyskupo Petro Claverie ir 18 kankinių draugų beatifikacija Orane (Alžyras) 2018 m. gruodžio 8 d. EPA nuotrauka

Kaip užsiminta ta proga popiežiaus Pranciškaus atsiųstame laiške, beatifikacijoje pagerbiamos ne vien krikščionių, bet ir visos nekaltos aukos. Tarp 1991-ųjų ir 2002-ųjų, kai situacija kiek normalizavosi, buvo nužudyta apie 200 000 alžyriečių musulmonų, tarp kurių buvo ne vien politikai, bet ir apie šimtas imamų, nenorėjusių religiniais motyvais pateisinti smurto.

Palaimintasis Petras Claverie buvo nužudytas kartu su vairuotoju, jaunu musulmonu vardu Mohamedas Bouchikhi.

Situacijos negalima pavadinti grynu krikščionių persekiojimu, koks, pavyzdžiui, 1936 m. vyko Ispanijoje. Neapykanta tikėjimui kilo dėl fakto, kad vienuoliai, priešingai nei daugelis iš šalies išvykusių misionierių, nusprendė pasilikti su žmonėmis, kuriems iki tol tarnavo ir su kuriais buvo susibičiuliavę.

Liturginės šventės data pasirinkta gegužės 8-oji, nes tą dieną buvo nužudyti du pirmieji kankiniai: brolis Henri Vergès ir sesuo Paul-Hélène Saint-Raymond.

Parengta pagal Vatikano radiją ir Santiebeati.it.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite