Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2022 05 08

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Alžyro kankiniai – solidarūs su persekiojamais musulmonais

Trapistai kankiniai palaimintieji. AFP nuotrauka

Palaimintaisiais paskelbtų devyniolikos kankinių kraujas buvo išlietas 1994–1996 metais, Alžyrui panirus į pilietinį karą, kuriame galvą iškėlė ir islamiškasis ekstremizmas. Kankiniai, tarp kurių šešios vienuolės, priklausė aštuonioms kongregacijoms. Dauguma jų buvo misionieriai, ne vienas Alžyre praleidęs dešimtis metų, didžiąją savo gyvenimo dalį jau brandaus amžiaus, o kai kurie čia gimę, kaip kad palaimintasis arkivyskupas Petras Claverie.

Plačiausiai žinomi yra 7 Tibhirino vienuoliai trapistai, kurių kankinystės istorija pasakojama Xavier Beauvois filme „Apie dievus ir žmones“.


Beatifikacijos iškilmės įvyko 2018 m. gruodžio 8 d. Orano miesto bazilikoje. Jose dalyvavo taip pat ir Alžyro religinių reikalų ministras Mohamedas Issa.

Arkivyskupo Petro Claverie ir 18 kankinių draugų beatifikacija Orane (Alžyras) 2018 gruodžio 8-ąją dieną. EPA nuotrauka. EPA nuotrauka

Kaip užsiminta ta proga popiežiaus Pranciškaus atsiųstame laiške, beatifikacijoje pagerbiamos ne vien krikščionių, bet ir visos nekaltos aukos. Laikotarpiu tarp 1991-ųjų ir 2002-ųjų, kai situacija kiek normalizavosi, buvo nužudyta apie 200 000 alžyriečių musulmonų, tarp kurių buvo ne vien politikai, bet ir apie šimtas imamų, nenorėjusių religiniais motyvais pateisinti smurto.

Palaimintasis Petras Claverie buvo nužudytas kartu su vairuotoju, jaunu musulmonu, vardu Mohamedas Bouchikhi.

Alžyro kankiniai. ssvmusa.org nuotr.

Situacijos negalima pavadinti grynu krikščionių persekiojimu, koks, pavyzdžiui, 1936 m. vyko Ispanijoje. Neapykanta tikėjimui kilo dėl fakto, kad vienuoliai, priešingai nei daugelis iš šalies išvykusių misionierių, nusprendė pasilikti su žmonėmis, kuriems iki tol tarnavo ir su kuriais buvo susibičiuliavę.

Liturginės šventės data pasirinkta gegužės 8-oji, nes tą dieną buvo nužudyti du pirmieji kankiniai: brolis Henri Vergès ir sesuo Paul-Hélène Saint-Raymond.

Pagal Vatikano radiją ir www.santiebeati.it

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu