2023 03 11
Vidutinis skaitymo laikas:
Angelai, kurie saugo – paroda Šiluvoje

Pirmieji, kurie kaskart praneša apie artėjantį stebuklą – ar tai būtų Dievo dovana Mergelei Marijai, ar pačios Mergelės Marijos Apsireiškimas žemėje – žinią atneša angelai. Gal todėl šie žinios nešėjai yra neatsiejami nuo mūsų kultūrinės ir dvasinės sąmonės. Esame įpratę, kad ne tik grožimės paveikslais, kuriuose galime išvysti, tarkim, didingą arkangelą Mykolą ar cherubinų minias, tačiau jau nuo vaikystės daugelis esame išmokę ne vieną maldą, kuria kreipiamės į savo angelą sargą.
Nenuostabu, kad angelų tema yra itin svarbi Šiluvos šventovėje, joje XVII a. pr. apsireiškė Mergelė Marija. Todėl simboliškai nuo kovo 11 dienos, kai minime ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, dėkojant angelams sargams, Šiluvos piligrimų centre atidaroma paroda „Angelai, kurie saugo“. Tai asmeninės sesės Reginos Teresiutės SJE kolekcijos, kurią sudaro daugiau kaip 800 angelų dalis.
Joje išvysime įvairiapusį žmonių žvilgsnį į mus lydinčius angelus. Nuo XVIII a. drožinių, šiuolaikinių autoriaus Adolfo Teresiaus darbų iki spalvotu kiču virtusių angeliukų. Išties toks įvairiapusiškumas yra tarsi intuityviai kiekvieną paliečiantys Biblijos žodžiai, nes juk angelų „skaičius buvo miriadų miriadai ir tūkstančių tūkstančiai“. (Apr 5;11) Tad kviečiame pažvelgti ir drauge patirti, kiek daug skirtingų atvaizdų esame sukūrę angelams ir kaip šie įvaizdžiai įsipina į mūsų kasdienybę.
Parodos organizatorius – VšĮ Šiluvos piligrimų centras. Parodos draugas – Raseinių krašto istorijos muziejus. Parodos kuratorė – s. Regina Teresiutė SJE. Parodos vieta – Šiluvos piligrimų centras (M. Jurgaičio 17A, Šiluva).
Šiluvos piligrimų centro informacija
Naujausi

Venancijus Ališas ir Petras Babickas. Brazilija – jų likimas

Baimė prarasti darbą trukdo apsiginti nuo smurto

„Stalininis teroras buvo geresnis mano mokytojas negu marksizmo-leninizmo klasikų veikalai“ – virtuali paroda, skirta A. Statkevičiaus 100-osioms gimimo metinėms

Popiežiaus maldos intencija balandžio mėnesiui

Iš nuolatinio „aš nežinau“ gimstanti poezija. Apie W. Szymborskos eiles ir išlaisvinantį humoro jausmą

Jeruzalės Sopulingoji

Mykolas Elvyras Andriolis. Iš saulėtosios Italijos – į 1863-iųjų sukilimo verpetą

E. Gudas: Lietuvos aristokratų tinklas nukentėjęs labiausiai

Abatas Mauro-Giuseppe Lepori – vienuolis, kurio širdis pasaulio dydžio

Ne Salemutė, bet Sulamita. Atsiminimai apie S. Nėrį

„Ekrano laikai“: ką telefonas padarė su mumis?
