2022 05 13

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Antrasis krikščioniškos sakralinės muzikos konkursas „Garbė Visagaliui“

Bernardinai.lt redakcijos nuotrauka

Jau antrus metus iš eilės solistė, tarptautinių konkursų bei Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatė, LMTA docentė Judita Leitaitė kartu su Šv. Pranciškaus ir šv. Bernardino vienuolynu organizuoja krikščioniškos sakralinės muzikos konkursą „Garbė Visagaliui“.

Dainininkė sako: „Praėjusiais metais, mums visiems sunkiu pandemijos metu, kilo sumanymas surengti krikščioniškos muzikos konkursą–festivalį. Puikiai žinau, kaip nelengva buvo mokytis, dainuoti, dirbti, nes pati dėstau dainavimą ir LMTA, ir Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje. Turime tiek daug gražios sakralinės muzikos ir labai norėjau ir noriu, kad ji skambėtų kuo dažniau ir kad mokiniai  mokėtų, galėtų susipažinti su krikščioniškos muzikos neišsenkamu lobynu. Dar pastebėjau, kad anglų kalba tampa vos ne pagrindine kalba, net stebėjausi, kaip maži vaikai dainuoja ilgiausias dainas ne gimtąja kalba. Todėl konkurse viena giesmė turi būti atliekama būtinai lietuvių kalba, galimas ir vertimas iš kitos kalbos.

Kiek buvo džiaugsmo visiems, kai susirinko tiek atlikėjų, laureatų, diplomantų, taip pat kaip džiaugėsi artimieji, klausydamiesi baigiamojo koncerto nuostabioje Bernardinų bažnyčioje. Konkursas taip pat išsiskiria tuo, kad jame nėra amžiaus limito. Kviečiami giedoti ir dainuoti visi norintys dainininkai.“

Šiuo nelengvu visiems laikotarpiu teskamba kuo daugiau giesmių, šlovinkime Visagalį.

Paraiškos ir įrašai priimami iki gegužės 16 dienos. Laureatų koncertas – birželio 12 dieną, 18 val. Bernardinų bažnyčioje. Vertinimo komisiją sudaro: dainininkai Kristianas Benediktas, Judita Leitaitė, Rita Preikšaitė, kunigas Arūnas Peškaitis OFM, Šv. Pranciškaus ir šv. Bernardino vienuolyno gvardijonas. Visi dalyviai gaus padėkas, taip pat – apdovanojimus.

Dėl tikslios informacijos ir kylančių klausimų galite kreiptis el.paštu [email protected] arba telefonu 868725685.

Organizatorių informacija

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien