Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2023 01 20

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Antroji „Mystica christiana“ ciklo paskaita

Dr. Aurimas M. Juozaitis. Bernardinai.lt nuotrauka

Sausio 25 d., trečiadienį, vyks antroji paskaita iš 4 paskaitų ciklo „Mystica christiana“ – „Krikščionijos mistikai apie didžiąsias tikėjimo temas“.

Paskaitą veda dr. Aurimas M. Juozaitis, švietimo ir vadybos konsultantas, socialinių mokslų daktaras, Vilniaus Bernardinų parapijos pastoracinės tarybos narys.

2-oji paskaita: „Tyla (ir nuščiuvimas)“: Mistikai sako, kad tyla nėra triukšmo nebuvimas, nes tyla yra sielos nuščiuvimas Dievo ramybėje bet kokiomis aplinkybėmis. Tyla širdyje padeda girdėti Dievo bylojimą. „Tyla yra pirmoji Dievo kalba“ (šv. Kryžiaus Jonas).

Šioje temoje aptarsime:

Triukšmingas Dievo šlovinimas ir nuščiuvimas maldingame santykyje su Dievu – koks čia ryšys? Trumpai apie tylos „istoriją“ krikščionijoje.

Hesichastų tyla ir mokytojo Eckharto nuščiuvimas. Kiek „aktyvi“ ir kiek „pasyvi“ yra ramybė / tyla / nuščiuvimas? Kokio įsiklausymo mus mokė ir tebemoko krikščionijos mistikės bei mistikai šiame santykyje?

Kaip skleidžiasi kontempliatyviųjų veiklumas? Kaip tyla triukšme virsta gyvybę dovanojančia viltimi, išsaugančia savyje Jėzaus ramybę, ir kaip ji nugali bejėgiškumą neviltyje? XX a. mistikių ir mistikų gyvenimai ir darbai.

2-osios paskaitos data ir laikas: 2023 m. sausio 25 d. (trečiadienis) 18.30–20.30 val. nuotoliu, per „Zoom“ programą.

Įsigyti 2 paskaitą galite čia. Paskaitos kaina – 15 Eur. Kartu įsigyjate ir paskaitos įrašą, galiosiantį 3 mėnesius.

Daugiau informacijos čia. Rašykite e. p. [email protected]

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite