Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2023 03 15

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Ar verta įsigyti elektrinį automobilį?

Pexels.com nuotrauka

Žmonės jaučia vis didesnį susirūpinimą dėl įprastinių automobilių neigiamo poveikio aplinkai, todėl nemažai vairuotojų svarsto apie perėjimą prie elektrinių transporto priemonių. Elektriniai automobiliai nebėra futuristinė koncepcija – jais jau naudojasi milijonai žmonių, ir skaičius nuolat auga.

Dėl tylaus veikimo, momentinės galios ir mažų eksploatavimo išlaidų elektrinės transporto priemonės yra patraukli alternatyva tradiciniams degalais varomiems automobiliams. Tačiau prieš pereinant prie elektromobilių reikia įvertinti jų teikiamus privalumus, trūkumus ir nuspręsti, ar jie tikrai tinka jūsų gyvenimo būdui.

Privalumai ir trūkumai

Vienas iš pagrindinių elektromobilių privalumų yra pigesnė eksploatacija nei dyzelinių ar benzininių automobilių. Tą patį atstumą pigiau įveiksite elektra nei degalais, o elektromobiliams reikia mažiau priežiūros nei tradiciniams automobiliams.

Elektriniai automobiliai yra labai efektyvūs. Dėl momentinės galios jie gali labai greitai įsibėgėti, o dėl žemo svorio centro elektromobiliai yra stabilesni ir lengviau valdomi.

Tačiau vienas pagrindinių rūpesčių yra tas, kad elektromobiliai gali įveikti ribotą atstumą, todėl prieš kelionę būtina įsitikinti, kad įkrovos pakaks iki kitos įkrovimo stotelės. Negana to, elektromobilių kainos vis dar yra ganėtinai aukštos. Kadangi Lietuvoje sparčiai vystomas įkrovimo stotelių tinklas, o elektromobilių kainos krenta, tai tampa vis lengviau pasiekiama ir patogi alternatyva.

Elektriniai automobiliai pamažu perima rinką ir tampa neišvengiama kasdienybės dalimi, todėl, jeigu leidžia aplinkybės, dabar puikus laikas pereiti prie elektra varomų transporto priemonių.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

 

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu