Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2022 05 07

Vatican News

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Arkivysk. B. Forte: Ukrainiečiai turi teisę gintis

Akivyskupas Bruno Forte. „Vatican News“ nuotrauka

Tiesa, kad karo eskalacijos rizika yra dramatiškas pavojus.

„Tačiau teigti, kad dėl to ukrainiečiai turėjo pasiduoti okupantui, man neatrodo priimtina. Jų situacija panaši į tų, kurie praeityje gynė savo teisę į laisvę ir nepriklausomybę“, – komentuoja arkivyskupas Bruno Forte, žinomas italų teologas, kalbintas dienraščio „La Stampa“ žurnalisto. Pasak jo, popiežiaus gestas aiškiai parodė, kas šiame kare agresorius, o kas užpultasis.

Pasak arkivyskupo,  Rusijos agresijos moralinis vertinimas yra labai aiškus ir yra išreiškiamas griežtu smerkimu, prie kurio prisideda dauguma pasaulio kraštų ir krikščioniškų Bažnyčių, įskaitant ortodoksų Bažnyčias. „Susiduriame su agresija, panašia į Hitlerio išpuolį prieš Lenkiją“, – sakė B. Forte.

Pasak jo, jaučiame didžiulę ir dvejopą problemą. Tiesa, kad moraliniu požiūriu ginklavimosi varžybos, kaip pabrėžė popiežius Pranciškus, yra beprotybė, o karas – visiškas blogis. Kita vertus, yra teisė į savigyna, kurią pabrėžia ukrainiečiai ir kurią pripažįsta katalikiška moralė. Vien ginklais problemų negalima išspręsti, bet taip pat negalima atimti ukrainiečių teisės gintis, su sąlyga, kad ji bus proporcinga.

„Reikia siekti taikos, visada reikia eiti diplomatiniu keliu. Tačiau be naivaus pacifizmo ir jo dramatiškų pasekmių. Pranciškus teisus, kai pasmerkė  ginklų gamybą ir prekybą. Bet taip pat, kai pabučiavo Ukrainos vėliavą, rodydamas artumą šiai kenčiančiai tautai, aiškiai parodė, kas yra agresorius ir kas yra užpultasis“, – pažymėjo italų teologas.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite