Patinka tai, ką skaitai? Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2022 04 25

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Arkivysk. G. Grušas apie ortodoksų situaciją: skauda širdį, kai krikščionių vienybė skeldėja

Arkivysk. Gintaras Grušas. Luko Balandžio / „BNS foto“ nuotrauka

Daliai Lietuvos ortodoksų dvasininkų pasitraukus iš Maskvos patriarchato, Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas Gintaras Grušas visus tikinčiuosius kviečia melstis už krikščionių vienybę bei kartu su kitų konfesijų atstovais prisidėti vykdant gailestingumo darbus.

Arkivyskupas, kaip katalikų ganytojas, susilaiko nuo komentarų dėl pastarųjų savaičių įvykių Ortodoksų Bažnyčioje Lietuvoje, tačiau teigia, kad „skauda širdį“ matant, jog krikščionių pasaulyje skeldėja vienybė.

Pateikiame G. Grušo komentarą, kurį ganytojas atsiuntė „Bernardinams“ užklausus jo nuomonės:

***

Evangelijoje pagal Joną skaitome: „Tegul visi bus viena! Kaip tu, Tėve, manyje ir aš tavyje, tegul ir jie bus viena mumyse, kad pasaulis įtikėtų, jog tu esi mane siuntęs“ (Jn 17 21). Krikščionių vienybė turėtų rūpėti visiems krikščionims, lygiai taip skauda širdį, kai vienybė skeldėja.

Lietuvoje regime situaciją, kurioje nėra svarstomi teologiniai klausimai tarp [skirtingų] Bažnyčių, o sprendžiami Ortodoksų Bažnyčios reikalai. Europiniu lygmeniu vykstant ekumeniniams susitikimams matyti, kad ortodoksų patriarchatų vadovai nebegali visi kartu susėsti prie vieno stalo. Atrodo, kad gyvename laikais, kai susiskaldymas labiausiai ryškėja pačiose Bažnyčiose, o ne tiek tarp Bažnyčių. Rusija užpuolė Ukrainą, nors abiejose šalyse dauguma gyventojų yra ortodoksai.

Unsplash.com nuotrauka

Šiuo metu vieni už kitus galime melstis, kad atsirastų sąlygos krikščionims kartu augti vienybėje, o greta maldos, galvojant apie konkrečius žingsnius, galime kartu daryti gailestingumo darbus.

Lietuvoje jau yra kelios dešimtys tūkstančių nuo karo bėgančių ukrainiečių. Kaip kartu galime padėti jiems? Tarp Carito savanorių yra ir ortodoksų, kurie padeda atvykusiesiems, juos konsultuoja. Galime kartu padėti Ukrainos gyventojams.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Vilniaus arkivyskupijos šeimos centras dirba su ortodoksų organizacija Ukrainoje, padėdami Lietuvos šeimoms užmegzti bendravimo ir pagalbos ryšius su Ukrainoje gyvenančiomis šeimomis, turinčiomis naujagimių. Lietuvos Caritui surinkti priemones vežti į Ukrainą taip pat talkina ir ortodoksų bendruomenės. Krikščionių bendruomenės Lietuvoje yra aktyvios pagalbos Ukrainai teikėjos.

Šiuo konfliktų ir karo metu kviečiu auginti mūsų vienybę dviem keliais – malda už brolius krikščionis ir gailestingumo darbais padedant tiems, kurie šioje situacijoje labiausiai kenčia, – Ukrainos žmonėms.

Sunku skaityti smulkų tekstą?

Padidink raides, spausdamas ant aA raidžių ikonėlės straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Paremk!

Paremsiu