2022 04 25
Vidutinis skaitymo laikas:
Arkivysk. G. Grušas apie ortodoksų situaciją: skauda širdį, kai krikščionių vienybė skeldėja

Daliai Lietuvos ortodoksų dvasininkų pasitraukus iš Maskvos patriarchato, Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas Gintaras Grušas visus tikinčiuosius kviečia melstis už krikščionių vienybę bei kartu su kitų konfesijų atstovais prisidėti vykdant gailestingumo darbus.
Arkivyskupas, kaip katalikų ganytojas, susilaiko nuo komentarų dėl pastarųjų savaičių įvykių Ortodoksų Bažnyčioje Lietuvoje, tačiau teigia, kad „skauda širdį“ matant, jog krikščionių pasaulyje skeldėja vienybė.
Pateikiame G. Grušo komentarą, kurį ganytojas atsiuntė „Bernardinams“ užklausus jo nuomonės:
***
Evangelijoje pagal Joną skaitome: „Tegul visi bus viena! Kaip tu, Tėve, manyje ir aš tavyje, tegul ir jie bus viena mumyse, kad pasaulis įtikėtų, jog tu esi mane siuntęs“ (Jn 17 21). Krikščionių vienybė turėtų rūpėti visiems krikščionims, lygiai taip skauda širdį, kai vienybė skeldėja.
Lietuvoje regime situaciją, kurioje nėra svarstomi teologiniai klausimai tarp [skirtingų] Bažnyčių, o sprendžiami Ortodoksų Bažnyčios reikalai. Europiniu lygmeniu vykstant ekumeniniams susitikimams matyti, kad ortodoksų patriarchatų vadovai nebegali visi kartu susėsti prie vieno stalo. Atrodo, kad gyvename laikais, kai susiskaldymas labiausiai ryškėja pačiose Bažnyčiose, o ne tiek tarp Bažnyčių. Rusija užpuolė Ukrainą, nors abiejose šalyse dauguma gyventojų yra ortodoksai.

Šiuo metu vieni už kitus galime melstis, kad atsirastų sąlygos krikščionims kartu augti vienybėje, o greta maldos, galvojant apie konkrečius žingsnius, galime kartu daryti gailestingumo darbus.
Lietuvoje jau yra kelios dešimtys tūkstančių nuo karo bėgančių ukrainiečių. Kaip kartu galime padėti jiems? Tarp Carito savanorių yra ir ortodoksų, kurie padeda atvykusiesiems, juos konsultuoja. Galime kartu padėti Ukrainos gyventojams.
Vilniaus arkivyskupijos šeimos centras dirba su ortodoksų organizacija Ukrainoje, padėdami Lietuvos šeimoms užmegzti bendravimo ir pagalbos ryšius su Ukrainoje gyvenančiomis šeimomis, turinčiomis naujagimių. Lietuvos Caritui surinkti priemones vežti į Ukrainą taip pat talkina ir ortodoksų bendruomenės. Krikščionių bendruomenės Lietuvoje yra aktyvios pagalbos Ukrainai teikėjos.
Šiuo konfliktų ir karo metu kviečiu auginti mūsų vienybę dviem keliais – malda už brolius krikščionis ir gailestingumo darbais padedant tiems, kurie šioje situacijoje labiausiai kenčia, – Ukrainos žmonėms.
Naujausi

„Superjavai“ grikiai ir avižos: naudingi ne tik grūdai, bet ir žiedai bei lapai

Bijome to, ko nesuprantame: psichiatrė paaiškino, kas yra intelekto ir psichosocialinė negalia

Kun. D. Graževič: paprastumas ir buvimas savimi dažniausiai uždega

Knygų restauratorių tikrovė: trupantys lapai, popieriaus liejimo mašina ir netikėti radiniai

Lietuvoje lankosi Konstantinopolio patriarchas Baltramiejus I

Savivaldos rinkimai: istorinė R. Duchnevič pergalė Vilniaus rajone, Vilniuje nugalėjo V. Benkunskas

Savivaldos rinkimų pamokos

Kard. S. Tamkevičiaus pašaukimas (XVII). Žiūrėti į Betliejaus žvaigždę

„Poetas“ – saugus žaidimas su žiūrovu

Karo žanrai

Vieta, kurioje skleidžiasi Dievo Gailestingumo žinia
