2022 01 13

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Arkivysk. G. Grušas: „Labai gaila, kai laisve pasinaudojama negerbiant žuvusiųjų atminimo“

Žygimanto Gedvilos / „BNS foto“ nuotrauka

Ketvirtadienį, prie Seimo vykstant Laisvės gynėjų dienos minėjimui ir 2021 m. Laisvės premijos įteikimo ceremonijai, renginio rimtį trikdė dalies susirinkusiųjų švilpimas, pikti šūksniai ir garsą skleidžiančios dūdos. Tai – pirmas kartas nuo 1991 metų Sausio 13-osios, kai tokie dalykai įvyksta būtent šią dieną.

Keli šimtai protestuotojų nušvilpė nuo scenos kalbėjusią ministrę pirmininkę Ingridą Šimonytę, taip pat – Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen. Švilpta, prieš valdžią skanduota, šūkauta ir signalizuota buvo net ir per vienos iš Laisvės premijos laureačių – „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ bendradarbės vienuolės Bernadetos Mališkaitės SJE kalbą. Pasak renginyje dalyvavusių „Bernardinai.lt“ kolegų, kiekvienąkart prasidėjus didžiuliam triukšmui, prie Seimo nesigirdėjo nė vienos paminėtų žmonių kalbos. Vienintelis kalbėtojas, „neužkliuvęs“ protestuotojams, buvo prezidentas Gitanas Nausėda.

„Gerbiamieji protestuotojai, jeigu jūs negerbiate čia susirinkusiųjų, gerbkite bent jau žuvusiųjų už mūsų visų laisvę atminimą“, – prašė renginio vedėjas, tačiau švilpimas ir šūksniai nenutilo.

Minėjime dalyvavę Katalikų Bažnyčios atstovai neslepia liūdesio dėl tokio susirinkusiųjų elgesio. „Laisvė yra ir tai, kad žmonės turi teisę reikšti savo įsitikinimus ir nuostatas. Bet labai gaila, kai šia laisve pasinaudojama negerbiant žuvusiųjų paminėjimo, negerbiant pačių žuvusiųjų, negerbiant Kronikos rengėjų ir platintojų, visų tų, kurie iškovojo laisvę“, – „Bernardinams“ atsiųstame komentare rašo Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas Gintaras Grušas.

Arkivysk. Gintaras Grušas. Žygimanto Gedvilos / „BNS foto“ nuotrauka

Kiek anksčiau kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ,  „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ pradininkas ir redaktorius, agentūrai BNS sakė: „Suprantu, kad žmonės gali būti nepatenkinti kai kuriais ar Seimo, ar Vyriausybės sprendimais, bet tokią dieną, Lietuvos laisvės dieną… Man trūksta žodžių.“

Primename, kad 2021 m. Laisvės premija skirta pogrindinės spaudos leidinio „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronika“ 1983–1989 metų vyriausiajam redaktoriui, Telšių vyskupui emeritui Jonui Borutai, leidinio bendradarbėms Bernadetai Mališkaitei ir Gerardai Šuliauskaitei.

Parengė Simonas Bendžius