Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

Žiūrėjimo ir skaitymo laikas:

68 min.

Arkivysk. K. Kėvalas: Marija mums rodo pavyzdį, kaip keliauti su Dievu

Arkivysk. Kęstutis Kėvalas. Kauno arkivyskupijos jutubo kanalo kadras

Kauno arkivyskupija gegužės mėnesį iš Šiluvos pradeda gyvus šeštadienio pokalbius tema „Marija – didžioji piligrimė“. Toks formatas pernai gimė Kaune – įvairūs pašnekovai diskutavo opiais Jėzaus Motinos ir mūsų gyvenimo klausimais.

2021 m. tampa ne išimtimi, o veikiau prielaida kurti tradiciją pratęsiant šeštadienio pokalbius Šiluvoje. Šį kartą, pasauliui einant savotišką prasmės paieškų piligrimystę, siūlome atsigręžti į Mergelę Mariją kaip mylinčią Mamą, Juozapo Sutuoktinę, kaip didžiąją gyvenimo piligrimę. Raginame gyvosios piligrimystės patirtį rašyti ne tik nueitais kilometrais, bet ir prisiliesti mintimis bei apmąstymais penkis gegužės šeštadienius gilinantis į Marijos gyvenimo piligrimystę.

Šįmet pokalbių ciklą pradeda Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas tema „Kelias į susitikimą“. Dvasininką kalbina Kauno arkivyskupijos sielovados skyriaus vadovė Vaida Spangelevičiūtė-Kneižienė.

„Šios temos kontekstas yra Evangelijos pagal Luką ištrauka apie Mergelę Mariją, kuri, džiaugsmo pagauta, keliauja pas giminaitę Elzbietą. Dviejų moterų, kurios dalijasi Dievo malonės patirtimi, susitikimas.

Labai įdomu ir smagu pastebėti, kad Marija yra kelionėje ne tik pas Elzbietą, bet ir kelionėje su Viešpačiu. Tai – kelionė susitinkant Dievo malonę.

Toji kelionė įvyksta dviem krypties ruožais. Pirmiausia, Dievas yra piligrimas į žmogaus širdį. Kelionė į susitikimą prasideda Dievo iniciatyva. Jis sukuria šį pasaulį, pakviečia mus gyventi ir tada laukia žmogaus atsiliepimo.

Tada žmogus, atpažįsta, kad yra kalbinamas – kaip Mergelė Marija, kuri supranta, jog vyksta dalykai, kurie pranoksta jos vaizduotę ir patirtį. Protu ji to nesuvokia, bet jos širdį guodžia tai, kad pats Viešpats ją kalbina. Ji, pradėjusi kelionę, eina į Viešpaties glėbį, ir įvyksta tas Susitikimas, kuris yra pats svarbiausias mūsų gyvenimo įvykis“, – sako arkivysk. Kęstutis Kėvalas.

Pokalbiai iš Šiluvos vyksta šeštadieniais, nuo 20 val., online formatu. Juos stebėti galima Šiluvos šventovės feisbuko paskyroje, Kauno arkivyskupijos jutubo kanalu bei feisbuke, taip pat delfi.lt. Pokalbius moderuoja Kauno arkivyskupijos sielovados skyriaus vadovė Vaida Spangelevičiūtė-Kneižienė ir diakonas Darius Chmieliauskas. Kaip ir praėjusiais metais, yra galimybė tiesiogiai užduoti klausimus pašnekovams.

Gegužės mėnesio pokalbių ciklo „Marija – didžioji piligrimė“ programa ir dalyviai:

1 d. Kelias į susitikimą. Pokalbio dalyvis – arkivyskupas Kęstutis Kėvalas.

8 d. Odė džiaugsmui. Pokalbio dalyvis – kunigas Artūras Kazlauskas.

15 d. Vanduo ir vynas. Pokalbio dalyviai – Vijoleta Vitkauskienė.

22 d. Dvasios pandemija. Pokalbio dalyviai – Arūnas ir Lina Raudoniai.

29 d. Saugiai keliauti. Pokalbio dalyviai – diakonas Audrius ir Asta Jesinskai.

Kauno arkivyskupijos / Siluva.lt / Bernardinai.lt informacija

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite