2022 04 23

Vatican News

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Arkivysk. S. Ševčukas: Dievas kenčia Ukrainos kūne, yra laidojamas

Pakelės kryžius Ukrainoje. „Vatican News“ nuotrauka

„Šiame kare, šią dieną ir šią akimirką Ukraina išgyvena savo nukryžiavimą, savo Golgotą“, – sakė graikų katalikų didysis arkivyskupas Sviatoslavas Ševčukas vakar, 2022 metų balandžio 22 d., kasdienėje vaizdo žinioje, 58-ąją Rusijos pradėto karo dieną. Pasak jo, Kristus šiandien nukryžiuojamas, miršta ir yra laidojamas Ukrainos žemėje.

Ukrainos Graikų Katalikų Bažnyčios ganytojas komentavo tą dieną pagal Julijaus kalendorių minimą Didįjį penktadienį, kuris kreipia mūsų žvilgsnius į nukryžiuotą Jėzų Kristų, mūsų Dievą, kuris norėjo mirti kaip žmogus už mūsų nuodėmes, kad būtume išgydyti jo žaizdomis.

„Žvelgdami į Ukrainos kančias, žvelgdami į mūsų Gelbėtoją, matome, kad mūsų Dievas yra su mumis ir toliau kenčia Ukrainos kūne“, – sakė arkivyskupas, pasak kurio neįmanoma šiandien būti krikščionimi, būti su Viešpačiu ir negirdėti nekalto Abelio kraujo balso, kuris iš Ukrainos žemės kyla į dangų, nematyti kasdien surandamų, suvyniojamų ir į kapą guldomų nekaltų aukų.

Pasak didžiojo arkivyskupo, jo Bažnyčia visomis jėgomis ir aukščiausiu lygiu – bendradarbiaudama su kitomis Ukrainos Bažnyčiomis, su Jungtinių Tautų Organizacija, su Šventuoju Sostu – stengėsi pasiekti paliaubas bent Velykų dienomis. Tačiau Rusija atsisakė nustoti žudyti. Be to, pusė milijono žmonių yra kažkur išgabenta.

„Šį Didįjį Velykų penktadienį pasikliaujame tik Dievu. Nes jo žaizdomis esame išgydyti. Jo kančia mums yra pergalės šaltinis ir galia. Jo gyvybę teikianti jėga mums, esantiems Ukrainoje, liejasi iš jo pradurto šono, suteikia jėgų nugalėti blogį ir apginti savo Tėvynę. Tai jo mirtis šiandien mums teikia gyvybę. Ji suteikia mums net meilės galią mirti už Tėvynę, tikint ir viliantis jo šlovingo Prisikėlimo po trijų dienų“, – kalbėjo didysis arkivyskupas S. Ševčukas, melsdamas už kariuomenę – išgyvenimo garantą, už karo pabaigą, už taiką ir laisvę.