Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2022 04 24

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Artėjant Motinos dienai – kvietimas paremti nuo karo nukentėjusias motinas Ukrainoje

Unsplash.com nuotrauka

Brangios mamos, globėjos, močiutės, su Motinos diena! Šiandien ir vėl sulauksite daug skambių, idealizuojančių žodžių, apkabinimų, bučinių, gėlių, piešinių ir palinkėjimų. O juk idealizuojama ne be reikalo, nes mama yra vaiko pasaulio pradžia, jos nuotaika - vaiko pasaulio nuotaika. Bet kaip lėktuve deguonies kaukę pirmiausiai užsideda mama, taip ir kasdienybėje svarbu mamai pasirūpinti savimi, o tuomet ir kitais. Šiomis dienomis reikia visų resursų, kad savo galvose išlaikytume stabilumą, širdyse – švelnumą. Deguonies kaukė kasdienybėje – kiekvienai skirtingas dalykas. Kam – kava, kam – malda, kam – pasivaikščiojimas su šuniuku, kam – sporto salė, miesto šurmulys, o kažkuriai – atokvėpis be žmonių. Nė dienos be deguonies! – toks galėtų būti mūsų palinkėjimas Mamai.

O kur deguonies kaukė Ukrainoje iš karo zonos pabėgusiai besilaukiančiai, ar su naujagimiu ant rankų mamai? Kaip atsikvėpti ir kuo pasidžiaugti? Sulig nauja gyvybe atsiranda naujų rūpesčių, o karo sąlygomis pasirūpinti savimi ir kitu – tūkstančius kartų sunkiau. Šioms mamoms reikalinga labai tikslinga ir savalaikė pagalba. Ją suteikti kviečia Vilniaus arkivyskupijos šeimos centras projekte „Šeima – šeimai“.

Šiame projekte Lietuvoje esanti šeima (ar kelios šeimos drauge) apsiima pusę metų palaikyti draugiškomis žinutėmis ir paremti 100 Eur kas mėnesį moterį/šeimą su kūdikiu Ukrainoje, dėl karo atsidūrusią sunkioje situacijoje (pasitraukė iš karo veiksmų zonos, šeima neteko darbo, vyras kariauja, ji su vaiku yra karo zonoje ir t.t.).

Štai vos keletas iš šimto mamų istorijų, atskleidžiančių, kokiu metu jas pasiekė parama:

 • Jauna mama, 21 m., jai tuojau gimdyti, o jos vyras išvyko į Bučą ir jau mėnesį iki šios dienos negauna jokių žinių apie jį. Liko viena. Neįsivaizduoja, kaip jai toliau gyventi.
 • Mama su dviejų mėnesių kūdikiu „kaip stovi“ pabėgo iš beveik okupuotos Nikolajevo srities. Kaip jai toliau…
 • Mama su kūdikiu jau mėnesį ligoninėje, nes kūdikis labai serga. Lašelinės – mokamos. Jų reikia kasdien. O dar du vaikai likę su močiute.
 • Pagimdė kūdikėlį Mariupolyje kovo 8 d., kovo 9 d. subombardavo gimdymo namus, pabėgo per stebuklą. Mama neturėjo nieko, tvarkėsi dokumentus, kad galėtų būti oficiali savo kūdikio mama. Neturėjo jokios materialinės paramos.
 • Gydytoja iš Vinicos gimdymo namų paprašė pagalbos pagimdžiusiai mamai, pabėgusiai su vienu krepšiu iš Luhansko srities, kur vyksta mūšiai.
 • Vyras kare, žmona su mažu leliuku jau keturias savaites neturi apie jį žinių.
 • Šeima iš Lietuvos įkalbėjo labai pasimetusią mamą su ką tik gimusiu kūdikėliu bėgti iš apšaudomo miesto ir suorganizavo parvežimą į Vilnių.

Dar 2000 mamų laukia pagalbos. Kai kurios yra visiškai kritinėse situacijose, kai kurios gali palaukti. Jei norėtumėte dovanoti deguonies kaukę mamai Ukrainoje, kviečiame dalyvauti projekte „Šeima – šeimai“. Apsisprendę skirti tam laiko ir finansų:

 1. Parašykite projekto koordinatorei Vilijai el. paštu [email protected] Jei jums per daug 100 Eur per mėnesį – suraskite bendraminčių būrelį, kad sudėtumėte 100 Eur, ir išrinkite kontaktinį asmenį, kuris susirašinės ir persiųs pinigus mamai.
 2. Projekto koordinatorė Vilija jums atsiųs mamos iš Ukrainos patikrintus kontaktus bei trumpas instrukcijas – kaip geriausia pervesti pinigus, koks galėtų būti pirmasis laiškas, kurioje platformoje geriausiai versti tekstus, jei norite parašyti rusiškai ar ukrainietiškai, bet nemokate. Ji atsakys į visus jums iškilusius klausimus.
 3. Rašote laiškutį mamai ją nepaprastai pradžiugindami, paklausiate kaip pervesti pinigus (galite pasinaudoti Vilijos atsiųstu jau paruoštu laiško mamai tekstu).
 4. Mama jums atsako, pagal jos nurodytus duomenis padarote pavedimą. Jei kyla klausimų ar neaiškumų – klausiate mamos arba projekto koordinatorės Vilijos.
 5. Kitą mėnesį vėl pervedate pinigus, parašote žinutę. Tikėtina, kad susirašinėsite dažniau nei kartą per mėnesį, bet nebūtinai. Tegu šį tempą diktuoja konkrečios situacijos.
 6. Paramos pabaiga yra šeštasis pinigų pervedimas. Mamos Ukrainoje žino, kad jūsų parama tęsiasi šešis mėnesius. Jūs po šešių mėnesių tiesiog nebesiųsite paramos. Jei norėsite – bendrausite toliau, jei norėsite – nutrauksite bendravimą.

Dažnai užduodami klausimai:

 • Jeigu aš nemėgstu bendrauti? Rašykite labai trumpus laiškučius. Mamos irgi ne visada turi laiko, jėgų ir galimybių bendrauti, kartais gali atskleisti tik būtiniausius savo duomenis.
 • Kaip atrenkamos mamos? Pagal tris kriterijus: pabėgo iš karo zonos, tikrai reikia paramos, tuoj gimdys ir/ar jos kūdikėliui ne daugiau nei du mėnesiai.
 • Kas atrenka mamas? Mamas atrenka ir kiek įmanoma patikrina Natalija (pabėgusi nuo karo į Vilnių), gydytoja iš Vinicos gimdymo namų, bei Ukrainos stačiatikių bažnyčios įsteigtas „Poltavos neabejingųjų batalionas“.
 • Kaip man žinoti, ar mano pinigai naudojami tinkamai? Remiamės pasitikėjimu. Iš mamų neprašomi nei čekiai, nei pirkinių fotografijos.
 • Kas organizuoja šį projektą? Vilniaus arkivyskupijos šeimos centras. Daugiau apie projektą – čia.

„Tai Dieviškas projektas. Toje tamsoje tai TOKS šviesos spindulys. Mamos negali patikėti, kad iš niekur ateina tokia pagalba“ – projekte dirbanti Natalija.

Lietuvos šeimos centro informacija

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite