2021 06 30

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Atveriama aukščiausia Vilniaus senamiesčio vieta – VU Šv. Jonų bažnyčios varpinė 

Šv. Jonų varpinė. Edgaro Kurausko nuotrauka

Vilniaus universiteto (VU) muziejus kviečia sostinės gyventojus ir svečius apsilankyti žymiajame VU senamiesčio architektūriniame ansamblyje. Universiteto ansamblį tyrinėjantys taip pat galės pakilti ir į Šv. Jonų bažnyčios varpinę – aukščiausią Vilniaus senamiesčio pastatą (68 m).

„Labai džiaugiamės po ilgos pertraukos vėl galėdami pradėti dirbti ir pakviesti apsilankyti Vilniaus universiteto architektūriniame ansamblyje. Nors architektūrinis ansamblis ilgą laiką buvo užrakinęs vartus savo lankytojams, muziejuje darbai nesustojo – permąstėme savo veiklas, kūrėme naujus projektus ir jų rezultatus tikimės jau labai greitai pristatyti muziejaus lankytojams“, – sako Vilniaus universiteto muziejaus direktorė Monika Ramonaitė.

Pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje esantis architektūrinis universiteto rūmų ansamblis slepia beveik 500 metų istoriją, kurią įrėmina keturios miesto gatvės: Universiteto (buvusi Vyskupų), Šv. Jono, Pilies ir Skapo. Šis architektūrinis ansamblis saugo pagrindinius Lietuvoje vyravusius architektūros stilius: gotiką, renesansą, baroką, klasicizmą.

Per gana ilgą istorinį laikotarpį universiteto kiemeliai sukaupė platų istorinį paveldą. Čia slypi ne tik pirmųjų Lietuvos jėzuitų istorija, bet ir garsiųjų M. K. Sarbievijaus, M. Daukšos, S. Daukanto bei kitų Lietuvos kūrėjų gyvenimo istorijos, kurios atsiskleidžia keliaujant universiteto kiemeliais. Dabar senuosiuose universiteto rūmuose įsikūrę Istorijos, Filologijos ir Filosofijos fakultetai, Užsienio kalbų institutas, rektoratas, universiteto biblioteka bei muziejus.

Pasivaikščiojus po universiteto kiemelius visi kviečiami apsilankyti Šv. Jonų bažnyčios varpinėje, kur lankytojus pasitiks nuostabi Vilniaus miesto panorama. Moderniu liftu pakilus, o patiems drąsiausiems –193 autentiškais laipteliais į varpinės apžvalgos aikštelę užkopus bus galima pasigrožėti Šv. Onos bažnyčios, Gedimino pilies bei seniausios mieste Pilies gatvės vaizdais. Varpinėje galima susipažinti su renesanso ir vėlyvojo baroko architektūrinėmis užuomazgomis.

Būtent čia kiekvienas gali pamatyti iš paukščio skrydžio senamiestyje verdantį gyvenimą, iš toli stebėti atsiveriančius miškingus horizontus ir žavėtis miesto didingumu. Įdomu, kad varpinėje galima susipažinti ir su Fuko švytuokle, kuri demonstruoja Žemės sukimosi aplink savo ašį efektą.

VU Didysis kiemas. Edgaro Kurausko nuotrauka
VU boškai. Edgaro Kurausko nuotrauka

Apsilankyti visuose VU muziejaus padaliniuose galite individualiai; grupėms yra taikoma registracija. Lankymo valandas ir kitą aktualią informaciją galite rasti čia.

VU informacija

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien